Darba uzbūves pamatā ir ikdienišķa, rūpnieciski ražota ceļasoma vai koferis, kas dinamiskā novietojumā tiek iekapsulēts caurspīdīgā, no monolītas masas veidotā ietvarā. Skatot šo objektu no attāluma, kā pirmais iespaids ir paredzēts spilgti krāsains koferis "skrējienā" un, tikai tuvojoties objektam, top skaidrs, ka caurspīdīgais taisnstūris ir lietojams gan sēdēšanai, kā arī līdzi nesamo saiņu novietošanai. Tādējādi mākslas darbs "Savā vietā" vedinātu uz apceri – kā ceļotājam vai tranzīta pasažierim meklēt patieso pieturas punktu, kā arī atgādinātu ticējumu: pirms tāla ceļa vēl uz brīdi piesēst, lai atgrieztos.

Objekta uzstādīšanas vieta būtu vēlama vai nu dzelzceļa stacija vai autoosta – tāda teritorija, kur ceļojuma bagāža ir pašsaprotama un situācijai neatņemama. Vēlams novietojums āra telpā, jo diennakts mainīgais apgaismojums, kā arī nokrišņi, piemēram, sniegs tikai bagātinātu sasaldētās kustības ilglaicīguma efektu. Ieceres realizācijas gadījumā, iespējams, būtu vēlami vairāki šādi objekti dažādās stacijas vietās.

"Ar piedāvāto Gobetto materiālu esmu strādājusi, protams, mazākā izmērā. Pēc ieliešanas formā, tas sacietē un labi ļaujas pēcapstrādei: urbšanai, zāģēšanai, slīpēšanai. Savukārt tur iekausētais priekšmets nemainīgi saglabā sev atvēlēto vietu un formu."

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.