Cilvēks virzās no iekšienes uz āru, šķērsojot savu iekšējo prāta un ķermeņa apli. Aplis tiek uzskatīts par formas ideālu, tas simbolizē garu, mūžību un nemainību.

Ārā, sabiedrībā, jau vēsturiski cilvēku kopām raksturīgi veidot domubiedru un interešu grupu iekšējos apļus – slēgtus ordeņus, amatnieku cunftes, ezoteriskās biedrības, politiskas apvienības, teroristiskus grupējumus, ciematus un valstis.
Iekšējā aplī sēdošie nodod zināšanas, informāciju, resursus, prasmes, rada idejas, sazvērestības, pieņem lēmumus, uzsāk reformas – iespaido to, kā dzīvo ārējais aplis.

Iekšējos apļos tiek izlemti cilvēku un valstu likteņi, pārzīmētas kartes, pārrakstīta vēsture, uzsākti un izbeigti kari. Šī iemesla dēļ ārējais aplis parasti izmanto visas iespējas ievēlēt, iefiltrēt vai kā citādi deleģēt savus pārstāvjus dalībai iekšējā aplī. Par krēsliem mēdz notikt niknas cīņas, vārdu kaujas un krēslos tikušie pie krēsliem turas par katru cenu.

Šis darbs var tikt interpretēts dažādi, gan kā cilvēka psihofiziskā spēka, iekšējās un ārējās pasaules norobežojuma attēlojums, gan kā norāde uz sabiedrības veidotajiem varas un interešu lokiem, kas sastopami ikvienā struktūrā un sabiedrības slānī. Krēslu grupa pilsētā būs derīga kā debašu, pārdomu vai meditācijas aplis nelielai cilvēku grupai. Aplī ir iespēja sasēsties savā starpā pazīstamām vai nepazīstamām personām. Iespēja ikvienam pārdomāt – cik būtiski un kas ir tie, kas sasēdušies aplī ar iespēju lemt?

Materiāls un novietojums:  Krēsli izgatavoti no melna metāla, atzveltnes augstums 95 cm, krēsla platums 40 cm. Atstarpe starp krēsliem 60 cm. Apļa diametrs aptuveni 5 metri.
Novietojums pilsētas laukumā vai parkā.
Vēlamā lokācija ir Jēkaba laukums Rīgā. Jēkaba laukums atrodas pilsētas daļā, kurā bieži notiek valstij svarīgu lēmumu lemšana dažādos lokos.

Vitruvija cilvēks (1490) Leonardo da Vinči

Potsdamas konference 1945. gada 17. jūlija līdz 2. augustam Berlīnes priekšpilsētā Potsdamā. Aplī Jozefs Staļins, Vinstons Čērčils, Harijs Trūmans un citi. Potsdamas konferencē pieņemtajiem lēmumiem bija tālejošas sekas, kā rezultātā Vācijā izveidojās 2 valstis.

PSRS, Lielbritānijas un ASV līderu tikšanās no 1945. gada 4. līdz 11. februārim Jeltas koferencē. Pie galda Franklins Rūzvelts, Jozefs Staļins, Vinstons Čērčils un citi. Konference atstāja traģisku iespaidu uz Baltijas valstīm, jo Rietumvalstis piekrita to nonākšanai PSRS kontrolē.

2009.gada 21.decembris Rietumu pasaules līderu iekšējā loka slepena tikšanās Kopenhāgenas samitā laikā: 1. Žozē Manuels Borozu; 2. Angela Merkele; 3. Frederiks Reinfelts ; 4.neidentificēta ierēdne; 5. Nikolā Sarkozī; 6. Baraks Obama; 7. groziņš ar Vīnes virtuļiem; 8. Gordons Barauns

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.