Konkursa izstāde “Rīga smaida” (2013)

Izstādē “Rīga smaida” tika izstādīti projekti, kuru autori piedalījās konkursā. Visu mākslinieku darbu maketi un 3D vizualizācijas attiecas uz potenciāli Rīgas pilsētvidē paliekošiem lielformāta mākslas darbiem. Šī māksla var raisīt pārsteiguma pilnu smaidu rīdziniekiem un Rīgas viesiem, jo tā ir mākslinieciski augstvērtīga, gudra, interesanta, stāstoša un labestīga.

Par izstādes un visa projekta prototipu tika izmantota mākslinieces, LMA 2012. gada maģistrantūras absolventes, Brigitas Zelčas-Aispures skulptūra “Villendorfas Venēra 21. gadsimtā”, kas cilvēkus daudzus gadus priecēja LMA fasādes priekšā.

Izstāde “Rīga smaida” kļuva par noslēdzošo Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā mākslas festivāla TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS pasākumu, kas Rīgā norisinājās no 2013. gada maija sākuma līdz jūnija sākumam. Izstādes kuratore - Helēna Demakova.

 

Izstādes dalībnieki

Izstāde tapa sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un tajā piedalījās 13 mākslinieki:

 

Visas bildes aicinām aplūkot atklāšanas pasākuma fotogalerijā.

 

Konkursa “Rīga smaida” uzvarētāji

Žūrijas komisijas sastāvs:

Ināra Tetereva, mecenāte
Boriss Teterevs, mecenāts
Māra Lāce, LNMM direktore
Juris Dambis, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs
Kristaps Zariņš, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors
Helēna Demakova, mākslas zinātniece un izstādes “Rīga smaida” kuratore

Žūrijas komisija izvērtēja Rīgas pilsētvides laikmetīgās mākslas izstādei – konkursam “Rīga smaida” iesniegtos 17 darbus un lēma par četriem labākajiem darbu projektiem, kas tika virzīti tālāk īstenošanai pilsētvidē.

Par labākajiem darbiem tika atzīti Ojāra Pētersona “Lielā vāze”, Brigitas Zelčas-Aispures un Sanda Aispura “Klusā daba”, Ērika Boža “Soliņi” un Andra Brežes “Piemineklis dūmiem”. Žūrijas īpašo atzinību par idejas oriģinalitāti izpelnījās Ojāra Pētersona projekts “Granīta lodes”, kas netika virzīts īstenošanai šī projekta ietvaros.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.