Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīme pasniegta 2017. gada 9. oktobrī. Par ilggadēju un neatslābstošu darbu mūsdienīgas medicīnas izglītības veidošanā, rūpēm par studentu un pasniedzēju zināšanu kvalitāti, kā arī izciliem panākumiem augstskolas starptautiskās atpazīstamības un konkurētspējas celšanā.

Foto: Ilmārs ZnotiņšRektora amatā profesoru ievēlēja 2008. gadā, pārvēlēja 2012. gadā un šie gadi ir bijuši nozīmīgu sasniegumu pilni. RSU rektors, ķirurģijas profesors, akadēmiķis, zinātnieks un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Gardovskis ir viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas ārstiem. J.Gardovskis ir bijis iniciators vairāku jaunu un inovatīvu ķirurģijas metožu ieviešanai Latvijā, piemēram, kā viens no pirmajiem Latvijā ieviesis laparoskopijas metodi. Veicis neskaitāmus būtiskus pētījumus onkoloģijā, it sevišķi pārmantotā vēža izpētē.

Neatsverams vēsturisks sasniegums Latvijas medicīnā bija 2011. gadā viņa vadībā veiktā pirmā sekmīgā aknas transplantācija Latvijā. Kā universitātes rektors J.Gardovskis desmit gadu laikā panāca, ka RSU kļuva par visas Latvijas augstākās izglītības starptautisku veiksmes stāstu un paraugu. J.Gardovska vadībā RSU, neskatoties uz skolēnu skaita samazināšanos katru gadu, ir panākusi konstantu studējošo skaita pieaugumu, studiju un zinātnes infrastruktūras attīstību un finansiālo stabilitāti. Borisa un Ināras Teterevu fonds RSU attīstības projektos ieguldījis 416`000 eiro.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.