Borisa un Ināras Goda zīme profesoram Aleksejam Naumovam pasniegta 2017. gada 3. oktobrī. Par ilggadēju ieguldījumu unikālas mākslas izglītības veidošanā, atvērtību un atbalstu studentiem un sadarbības partneriem, kā arī nenogurstošu darbu globālajā mākslas un izglītības vidē ar mērķi paplašināt studentu un pasniedzēju zināšanas.

Foto: Aivars LiepiņšMākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors par LMA rektoru tika ievēlēts 2007. gadā un desmit gadus sekmīgi vadīja augstskolu. Alekseja Naumova rektora darba gaitā strauji pieauga LMA starptautiskā redzamība - augstskola slēgusi daudzus līgumus ar partneraugstskolām un pievienojusies nozīmīgām starptautiskām organizācijām. Ar lieliem panākumiem akadēmija iekļāvusies Eiropas Savienības programmās, gan sekmējot studējošo mobilitāti un mācību procesu, gan uzlabojot akadēmijas infrastruktūru.

Arī sadarbība ar Borisa un Ināras Teterevu fondu sākusies laikā, kad Aleksejs Naumovs vadīja LMA. 2012. gada 4. aprīlī fonds parakstīja nodomu protokolu ar LMA par sadarbību izglītības izcilības stiprināšanai. 

Dzimis 1955. gadā un veidojis veiksmīgu karjeru, sekojot tradicionālajām Latvijas gleznotāju izglītības gaitām. Viņš ir mācījies Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, tad LMA Monumentālās glezniecības nodaļā profesora Induļa Zariņa vadībā, kā arī Sorbonne Art Plastiques, L’Ecole National des Beaux Arts de Paris. Profesors Naumovs ir daudzu biedrību un žūriju loceklis. Aleksejs Naumovs apbalvots ar Atzinības Krustu un ar Francijas augstāko apbalvojumu – Ordeni Mākslā un kultūrā jeb Ordre des arts et de lettres.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.