Teterevu ģimene īpašas rūpes izrāda par dzīvniekiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ja pie mums cilvēki dažkārt nepienācīgi rūpējas par mājdzīvniekiem, tad Taizemē, līdz ar lauksaimniecības un mežsaimniecības modernizēšanos, lieki kļūst ziloņi.

Ar fonda atbalstu aprūpētā zilonīte brokastīs.

Lai novērstu ziloņu izmantošanu ubagošanai, organizācija The Golden Triangle Asian Elephant Foundation uzņēmusies to ziloņu aprūpi, kuru saimniekiem (mahutiem) nepietiek līdzekļu, lai lielo dzīvnieku uzturētu. Tāpat organizācijas paspārnē atrodas arī ziloņi no nelegālām saimniecībām: meža darbu nometnēm, ceļojumu organizētājiem un ziloņu šoviem.  Šobrīd organizācijas nometnē Taizemes ziemeļos, uz robežas ar Mjanmu un Laosu dzīvo 27 ziloņi. Šeit ziloņi tiek izglābti no nabadzības, dzīves uz ielas un slimībām. 

Projekta ietvaros nozīmīgs atbalsts tika sniegts ziloņu veterinārārsta darbībai vairākās ziloņu nometnēs un aprūpes centrā, kopā apkalpojot ap 300 ziloņu. Ārsta sākotnējais uzdevums ir apkopt ziloņa iepriekšējās mītnes vietā iegūtās traumas un brūces un iemācīt ziloņu kopējiem rūpēties par dzīvnieka ikdienas higiēnu, lai vēlāk pēc iespējas mazāks būtu risks zilonim saslimt. Veterinārārsts padomus sniedz ziloņu kopējiem visā Taizemē.

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

10 GADOS PALĪDZĒTS TŪKSTOŠIEM DZĪVNIEKU. 20.02.2020.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.