Lai taptu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs, 2014. gadā ir nodibināts Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds. Tā paša gada nogalē parakstīts nodomu protokols ar LR Kultūras ministriju par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi un attīstīšanu. Tas parakstīts, pamatojoties uz veiksmīgo ilgtermiņa sadarbību starp Kultūras ministriju un mecenātiem.

Fonda dibināšanas mērķis ir sekmēt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību, un fonda ar piesaistītiem citiem publisko un privāto personu finanšu līdzekļiem, partnerībā ar Latvijas valdību un Kultūras ministriju, nodrošināt šī muzeja darbību un pārvaldību, tostarp arī muzeja laikmetīgas mākslas krājuma veidošanu, uzturēšanu un pētniecību.

2016. gadā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds organizēja arhitektūras metu konkursu. Tajā piedalījās septiņas starptautiskas arhitektu komandas. Latvijas arhitekti tika aicināti pieteikties partnerībai, jo konkursa modelis paredzēja, ka muzeja arhitektoniskais veidols taps, sadarbojoties ārvalstu un Latvijas arhitektūras birojiem un apvienojot to pieredzes, lai panāktu iespējami labāko rezultātu. Lasīt tālāk.

Žūrija par piemērotāko atzina projektu, ko izstrādājis britu arhitektu birojs Adjaye Associates tā galvenā arhitekta sera Deivida Adžeja vadībā, sadarbojoties ar latviešu partneriem – arhitektu biroju AB3D. Vairāk par muzeja arhitektu lasiet šeit.

Muzeja plānotā apbūves vieta New Hanza City teritorijā. Foto: Ieva Čīka, LETA

Šobrīd ir veikti visi nepieciešamie soļi, lai Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs būtu gatavs būvniecībai. Muzeja darbība pēc tā nodošanas ekspluatācijā tiks organizēta, ievērojot Latvijas Republikas Muzeju likumu, lai tiktu nodrošināta muzeja pieejamība sabiedrībai, un muzeja krājums būtu iekļauts Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā. Aicinām plašāku informāciju iegūt šeit.

 

Sers Deivids Adžejs Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja metu konkursa publiskajā prezentācijā (2016. gada 6. jūnijā Rīgas Tehniskajā universitātē). Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda publicitātes foto, Aivars Liepiņš

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.