Sumba ir viena no nabadzīgākajām Indonēzijas salām. Ūdens nepieejamība ir viens no faktoriem, kas salas iedzīvotājiem traucē izkļūt no ilgstošas nabadzības. Lielai daļai salinieku ik dienu, īpaši sausuma sezonā, jāmēro kājām 5 km līdz tuvākajai ūdens ņemšanas vietai, un jāatgriežas piepildītiem ūdens spaiņiem. Tekoša ūdens nav 90% skolu un slimnīcu; nevienā no tām nav tualešu ar ūdens padevi. Ūdens trūkums rada gan nepilnvērtīga un nepietiekama uztura, gan milzīgas higiēnas problēmas.

Ar labdarības organizācijas Love Children Foundation (Yayasan Cinta Kasih Anak) palīdzību pirms vairākiem gadiem salā ierīkoja pirmās akas dzeramā ūdens ņemšanai. Šobrīd organizācija īsteno ieceri - vairākos gados ierīkot vēl 50 akas, tā palīdzot vismaz 1000 cilvēkiem. 2017. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds līdzfinansēja 6 ūdens ņemšanas aku izveidi.

Aku ierīkošanā piedalās vietējie iedzīvotāji un tās uzstādītas ar visvienkāršāko un darbībā uzticamāko mehānismu, lai iedzīvotājiem to būtu viegli lietot un nepieciešamības gadījumā - salabot. Iepriekšējā pieredze rāda, ka vietās, kur labdarības organizācijas uzstādīja sarežģītas un lietošanā dārgas ūdens ieguves iekārtas, akas diemžēl pārstāja izmantot, kad kāda no detaļām nolietojās vai salūza un vietējiem iedzīvotājiem nebija naudas to remontam.

Šis projekts ar mūsu fonda atbalstu palīdzēs iedzīvotājiem Sumbas salā uzlabot vispārējo veselības (jo īpaši higiēnas) stāvokli un veikt plašāk lauksaimniecības darbus pārtikas ieguvei. 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.