Sarunu festivāla LAMPA pamatā ir trīs būtiski principi – uzticēšanās, ilgtspēja un daudzveidība, uz kuriem būvēti sarunu festivāla notikumi un uz kuru pamatiem festivāla rīkotāji – Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS - vēlas attīstīt Latviju nākotnē.

Festivāla rīkošanā ir iesaistījušās daudzas organizācijas un aktīvisti, kopā radot festivāla notikumus. “Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja aktīvi iesaistītos sabiedriskajos un politiskajos procesos. Dažreiz vajag tikai mazliet iedrošināt un dot iespēju to darīt,” teikts festivāla vietnē.

Šī ikgadējā pasākuma mājvieta ir Cēsu pils parks.  Tajā pulcējas tie, kas ir par sarunāšanos, saprašanos. Par dažādību, tās pieņemšanu un par līdzvērtību – katram viedoklim ir tiesības pastāvēt un tapt sadzirdētam. Festivāls rosina cilvēkos vēlmi uzzināt un izzināt vairāk.

Fonds atbalstīja arī domnīcas PROVIDUS organizētā Vaimanu kora piedalīšanos festivālā. Koris uzņēmās paironizēt par Latvijas politiku - Vaimanu koris ir sūdzību izdziedāšana dziesmā. Tas ir mēģinājums Latvijā ienest starptautisku iniciatīvu "Complaints Choir", kuras ietvaros kopš 2005.gada dažādās valstīs ir izveidojušies apmēram 70 šādi kori. 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.