2017. gadā no 26. oktobra līdz 3. novembrim klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā priecēja starptautiska jauno pianistu parāde. Divās solo kārtās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē un fināla kārtā (1. un 2. novembrī) ar orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgi jaunieši muzicēja Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa ietvaros.

Uz skatuves pulcējās jaunie talanti, bet pie žūrijas galdiem - pieredzējušie mākslas pasaules grandi. Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis, aicinot jaunos pianistus piedalīties konkursā, teica: “…Mūzikas akadēmijas konkursi, meistarklases un akadēmiskās apmaiņas programmas ir palīdzējušas izplest radošos spārnus mūziķiem, kuri, spēlējot mūsu orķestrī, ir spējuši pacelt publiku kājās ne vien Latvijā, bet pat Ķīnā, Indijā un Japānā. Tieši tādēļ ir tik godpilni un priecīgi kalpot mūsu Alma Mater, sadarbojoties prestižā starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa organizēšanā.” Par konkursu uzziniet arī Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa bukletā.

2016. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīja VI Jurjānu Andreja Starptautiskā pūšaminstrumentālistu konkursa norisi. Konkursa I daļa “Koka pūšaminstrumentālistu konkurss flautai, obojai, klarnetei, fagotam un saksofonam” norisinājās 2016. gada 7. - 14. oktobrī. Savukārt 2017. gada 10. - 17. martā notika konkursa II daļa “Metāla pūšaminstrumentālistu konkurss mežragam, trompetei, trombonam, eifonijam un tubai”.

Pirmais Jurjānu Andreja konkurss notika 1981. gadā, par godu komponista, ērģelnieka un mežradznieka, latviešu profesionālās mūzikas pamatlicēja Jurjānu Andreja 125 gadu jubilejai. Otrais konkurss noritēja pēc 10 gadiem – 1991. gadā. Kopš 1996. gadā konkurss norit reizi piecos gados.

Konkurss ir ieguvis atzinību, pateicoties tā lieliskajai organizētībai un augsti profesionālajam un kompetentajam žūrijas darbam. Kopš dibināšanas tam ir Baltijas reģiona prestižākā konkursa statuss. Konkurss ir lieliska iespēja Latvijas jaunajiem izpildītājiem salīdzināt savas spējas ar kaimiņu valstu mūziķiem un profesionāli pilnveidoties. Plašāk par konkursu lasiet šeit.

Jurjānu Andreja VI starptautiskā koka pūšaminstrumentālistu konkursa I vietas ieguvēja Valentine Michaud (Francija)2015. gadā atbalsts sniegts IV Starptautiskā Jāzepa Vītola vokālistu konkursa norisei. Projekta mērķis ir turpināt un uzturēt Latvijas operdziedāšanai svarīgu profesionālu notikumu, kas ļauj izvērtēt sevi starptautiskā mērogā, salīdzināt pieredzi, motivēt jaunos dziedātājus, dibināt kontaktus un vēlreiz apliecināt Latviju kā valsti ar augsti attīstītām dziedāšanas tradīcijām un spēju nodrošināt lielu starptautisku kultūras pasākumu organizāciju.

Konkursa simbols izvēlēts dārgakmens, vēršot uzmanību uz to, ka ikviens dalībnieks, kurš kāps uz skatuves - gan pirmajā kārtā, gan svinīgajā noslēguma koncertā Latvijas Nacionālajā operā, jau ir apbrīnas vērts tīrradnis un neatlaidīgu mēģinājumu procesā, gadu garumā slīpēts briljants. Plašāk par konkursa norisi un laureātiem lasiet: www.vitolakonkurss.lv

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

LATVIJAS MŪZIĶU KALVEI – 100! 10.01.2020.

TUVOJAS STARPTAUTISKA PIANISTU PARĀDE. 22.09.2017.

STARPTAUTISKĀ KONKURSĀ SNIEGUMU RĀDĪS 54 MŪZIĶI. 28.02.2017.

STARPTAUTISKAJĀ KONKURSĀ UZVAR MŪZIĶI NO LIETUVAS, POLIJAS UN VĀCIJAS. 23.03.2017.

PŪŠAMINSTRUMENTĀLISTU KONKURSA LAUREĀTI – FRANCIJA, LATVIJA, LIETUVA. 17.10.2016.

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.