2013. gada 7. maijā Latvijas Radio un mecenāti Boriss un Ināra Teterevi paraksta nodomu protokolu par sadarbību, lai sekmētu teātra mākslas pieejamību visā Latvijas teritorijā, veicinātu radio formātam atbilstošu literāru darbu piemērošanu un jaunradi, attīstītu unikālu teātra mākslas pasniegšanas veidu – Latvijas Radioteātri.

Projekta "Re!Starts" ietvaros top konceptuāli jauni iestudējumi – radioseriāli un radiolugas. Tā, piemēram, latviešu valodā aicinām noklausīties:

- "Jelgava 94",
- "Taksista stāsti" (20 sērijas),
- "Stopētāji" (33 sērijas),
- "Starpbrīdis" (43 sērijas),
- "Konteksti" (65 sērijas),
- "Mūsu Dieva brālis" trīs daļās ("Likteņu darbnīca", "Dusmu pazemē" un "Brāļa diena"), 

- "Nojautas" (15 sērijas),
- detektīvstāstu sēriju bērniem "Mākslas detektīvi",
- "Audums kāzu kletiai" un citus.

Visus projekta ierakstus aicinām klausīties "Re!Starts" vietnē.

Savukārt krievu valodā: 

- "13 на черное, черт возьми!",
- "Короткие истории неправильных слов" (40 sērijas),
- "Доброе время шуток" (36 sērijas),
- "Рассказы таксиста" (37 sērijas).

Lai godinātu un izceltu Latvijas teātra un radio izcilās personības, Borisa un Ināras Teterevu fonds šī projekta ietvaros sniedza atbalstu arī raidījumu cikla "Latvijas Radioteātra leģendas" tapšanai. Kopā ar akadēmiķi, teātra zinātnieku Viktoru Hausmani radio stāsta par zināmām un iespējams nedaudz piemirstām radioteātra un teātra zvaigznēm.

Vienlaikus pie Latvijas radio klausītājiem nācis jauns raidījumu cikls “Latviešu teātra neatminētās mīklas”. Tā 12 cēlienos ir iespēja izzināt jaunas lappuses latviešu profesionālās teātra mākslas pirmsākumos, un saprast tos apstākļus, kas tieši teātra mākslu izvirzīja latviešu kultūras avangardā. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušais cikls ir veltīts Latvijas valsts simtgadei. Vienlaikus Latviešu teātris svin 150 gadu jubileju, un šis cikls aplūko teātra pirmo 50 gadu vēsturi (1868 -1918). Raidījumu cikla ierakstus aicinām klausīties Radioteātra vietnē.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar radioteātri un iesaistītu viņus radioteātra žanra attīstīšanā, organizēti jaunatnei paredzētie raidlugu konkursi un labāko lugu iestudēšana Latvijas Radioteātrī. Tā, piemēram, 2014. gada konkursā saņemtas 28 raidlugas un 2015. gadā – 32 raidlugas. 1. vietas iegūst un ieskaņo: Aivas Birbeles radiosāga jauniešiem "Būda mežā" (4 daļās) un Artas Dzīles raidluga "Mūsu virtuve" (latviešu valodā; krievu valodā) - konkursa "Latvija. Svarīgāk nekā jebkad agrāk" uzvarētāja.

Savukārt profesora Jāņa Siliņa vadībā 20 raidījumos norisinājās sarunas ar aizvadīto gadu ar Latvijas Radioteātra iestudējumu aktieriem – Latvijas Radioteātra TOP 20.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

RADIOTEĀTRIS 95. DZIMŠANAS DIENĀ KLAUSĪTĀJIEM DĀVINA 95 IESTUDĒJUMU IZLASI. 23.08.2022.

#PALIECMĀJĀS UN KLAUSIES TEĀTRI AR VISDAUDZVEIDĪGĀKO REPERTUĀRU. 26.03.2020.

LATVIJAS RADIOTEĀTRIM – 90! 22.08.2017.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.