Latvijas Radio 1 raidījumā “Radio mazā lasītava” tiek lasītas un komentētas dažādu izdevniecību aktuālākās un interesantākās grāmatas. Priekšā klausītājiem, kā ierasts, lasa aktieris Gundars Āboliņš. Savukārt pirms lasījuma skan žurnālistes Ingvildas Strautmanes saruna par darbu ar tā autoru, tulkotāju vai izdevēju.

“Radio mazā lasītava” pie klausītājiem nāk ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu.

Raidījumu ciklā - saruna ar rakstnieci Noru Ikstenu par „Mātes pienu”; iespēja iepazīt Albēra Kamī „Piezīmju grāmatiņas”; uzzināt par Ineses Zanderes „Kuģa žurnālu”, Pītera Svonsona „Meiteni ar pulksteni sirds vietā”, Ingas Žoludes „Stāstiem”, Džesa Voltera „Skaistajām drupām”, Imanta Jansona „Manu dienu grāmatu”, Umberto Eko „Pilotnumuru”, Daces Rukšānes „Mīlasstāstiem”, Boženas Ņemcovas „Vecmāmiņu” un daudziem citiem darbiem.

Savukārt 2019. gada sezonā jau izskanējis raidījums un saruna ar vēsturnieku, vēstures skolotāju Arti Buku par Zigfrīda fon Fēgezaka “Baltiešu gredzenu”. Studijā viesojās tulkotāja Silvija Brice, ar kuru raidījuma veidotāji ieskatījās viņas tulkotajā Rodikas Dēnertes “Zahera viesnīcā”, ēterā skanēja sarunas par Svena Kuzmina “Hohmu” un citām grāmatām.

Visas iepriekš izskanējušās sarunas var noklausīties ierakstos raidījuma vietnē šeit: “Radio mazā lasītava”

Savukārt šeit aicinām noklausīties raidījuma "Книжный вторник" ierakstus krievu valodā.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

#PALIECMĀJĀS UN KLAUSIES TEĀTRI AR VISDAUDZVEIDĪGĀKO REPERTUĀRU. 26.03.2020.

“RADIO MAZĀ LASĪTAVA” PIEDĀVĀ: JAUNĀKĀS GRĀMATAS UN SARUNAS AR LITERĀTIEM. 15.05.2019.

AICINA “RADIO MAZĀS LASĪTAVAS” JAUNĀ SEZONA. 03.03.2017.

LATVIJAS RADIO 1 ATGRIEŽAS "RADIO MAZĀ LASĪTAVA". 17.02.2016.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.