2013. gada 5. septembrī Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra ēkas 150 gadu jubilejas svinību ietvaros atklāj pieminekli izcilajam rīdziniekam, baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam (1936 – 1989).
Piemineklis ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvinājums Rīgas pilsētai, un tas atrodas kanālmalā pie tiltiņa starp Operu un Latvijas Universitāti.
Videoklipi - veltījumi izcilajam baleta meistaram: "Atgriešanās", "Aktieris" un "Deja".
„Piemineklis veltīts baletam, par prototipu izmantojot pasaulslavenā baletdejotāja Māra Rūdolfa Liepas neaizmirstamo stāvu klasiskajā attitude pozā. Igauņu mākslinieki veidoja skulptūru teju divus gadus - tā lieluma un tehnoloģiskās sarežģītības ziņā ir nozīmīgākais ārtelpas mākslas darbs kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Piecus metrus augstā skulptūra veidota no nerūsējoša tērauda, un atrodas uz pelēka granīta postamenta. Ēna kolorējumā kontrastē ar dejotāja stāvu, tās patina veidota autortehnoloģijā, kuru igauņi neizpauž,” stāsta kuratore Helēna Demakova.
Pieminekli pēc kuratores Helēnas Demakovas uzaicinājuma veido igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers - Igaunijas Mākslas akadēmijas profesori, kas pārstāvējuši savu valsti Venēcijas biennālē, bet Jāns Tomiks ir vislielāko starptautisko atzinību un atpazīstamību guvušais Baltijas valstu mākslinieks. Pieminekļa arhitekti ir Pēters Pere (Igaunija) un Juris Gertmanis (Latvija).
Par šī pieminekļa izveidi 2010. gada 24. augustā vienojas, parakstot Nodomu protokolu. To paraksta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, Rīgas domes un Latvijas Kultūras ministrijas pārstāvji, un izcilā baletdejotāja dēls, M.Liepas labdarības fonda vadītājs Andris Liepa.