Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Tās turpināšana ir liels izaicinājums tiem mazajiem pacientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt klātienes ambulatoru rehabilitāciju – nodarbībām mājās ir nepieciešamas gan attālinātās konsultācijas, gan īpašie terapeitiskie kostīmi.

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājas mecenātes Ināras Teterevas 22 000 eiro lielam ziedojumam, Bērnu rehabilitācijas centrs “POGA” guva iespēju iegādāties 20 terapeitiskos kostīmus – Mollii supervaroņu tērpus. Jaunā tehnoloģija ievērojami atvieglo bērnu fizisko stāvokli un ar vecāku asistēšanu ļauj saņemt pilnvērtīgu rehabilitāciju un fizioterapeita atbalstu attālināti mājās.

Lai bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem atbalsta programmā turpinātu saņemt inovatīvu terapiju mājas apstākļos, mecenāte Ināra Tetereva papildus ziedojusi vēl 19 500 eiro. Šis ievērojamais atbalsts nodrošina vismaz 100 terapijas sesijas rehabilitācijas centra POGA mazajiem pacientiem.

Zviedrijā ražoto terapeitisko kostīmu Mollii pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Ierīci var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai. Iepriekš ieprogrammēts kostīms ir attālināti vadāms un tiek lietots mājas apstākļos, speciālista konsultācijas notiek attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, taču tās terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. Viena tērpa izmaksas ir 2200 eiro, tas pieejams deviņos izmēros.

Borisa un Ināra Teterevu fonds projektu atbalstīja laikā, kad Latvijā izsludinātā ārkārtas stāvokļa noteikto ierobežojumu dēļ rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana centrā “POGA” tika atsākta paaugstinātas drošības režīmā, un ikdienas pakalpojumus saņēma mazāks skaits pacientu kā ierasts.

Bērniem ar cerebrālo trieku ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks attīstībai. Taču šie mazie pacienti ietilpst koronavīrusa Covid-19 riska grupā, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā nopietni tiek apgrūtināta elpošana. Līdz ar to kļuva vitāli svarīgi rehabilitāciju turpināt attālināti, izmantojot šos Mollii terapeitiskos tērpus.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

BĒRNI AR KUSTĪBU TRAUCĒJUMIEM TURPINĀS REHABILITĀCIJU SUPERVAROŅU PROGRAMMĀ. 26.11.2021.

SUPERVAROŅU TĒRPI NODOTI PIRMAJIEM PACIENTIEM LIETOŠANAI MĀJĀS. 01.12.2020.

JAUNAS TEHNOLOĢIJAS CENTRĀ POGA PALĪDZĒS BĒRNIEM COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKĀ UN PĒC TĀS. 25.05.2020.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.