Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Tās turpināšana ir liels izaicinājums tiem mazajiem pacientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar saņemt klātienes ambulatoru rehabilitāciju – nodarbībām mājās ir nepieciešamas gan attālinātās konsultācijas, gan īpašie terapeitiskie kostīmi - Supervaroņu tērpi Mollii.

Kopš 2021. gada ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vairāki desmiti Bērnu rehabilitācijas centra POGA mazie pacienti ar kustību traucējumiem ir saņēmuši vairāk nekā simts Supervaroņu tērpu Mollii rehabilitācijas kursus mājas apstākļos.

2021. gadā Bērnu rehabilitācijas centram POGA tika iegādāti 20 Mollii terapeitiskie kostīmi. Centra speciālisti veica to programmēšanu, nodrošināja fizioterapeita konsultācijas, izmēģinājuma nodarbības un vecāku apmācību Molli tērpu lietošanai. Katram bērnam tērps tiek programmēts un izvēlēts atbilstoši viņa vajadzībām un bērna izmēram. Pēc programmēšanas un vecāku apmācības, tērps tiek nodots bērnam lietošanai mājās. Rezultātā bērni jau līdz 2022. gada izskaņai terapiju mājās saņēmuši kopumā 2275 dienas.

Mollii terapeitisko kostīmu iegādei, konsultācijām un rehabilitācijas kursiem līdz šim atvēlēts finansējums EUR 61`000,- apmērā. Jaunā tehnoloģija ievērojami atvieglo bērnu fizisko stāvokli un ar vecāku asistēšanu ļauj saņemt pilnvērtīgu rehabilitāciju un fizioterapeita atbalstu attālināti mājās.

Zviedrijā ražoto terapeitisko kostīmu Mollii pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Ierīci var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai. Iepriekš ieprogrammēts kostīms ir attālināti vadāms un tiek lietots mājas apstākļos, speciālista konsultācijas notiek attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, taču tās terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. Viena tērpa izmaksas - 2`200 eiro, tas pieejams deviņos izmēros.

Borisa un Ināra Teterevu fonds projektu sāka atbalstīt laikā, kad koronavīrusa Covid-19 dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā rehabilitācijas pakalpojumi centrā “POGA” tika sniegti paaugstinātas drošības režīmā, un ikdienas pakalpojumus saņēma mazāks skaits pacientu kā ierasts.

Bērniem ar cerebrālo trieku ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks attīstībai. Taču šie mazie pacienti ietilpst koronavīrusa Covid-19 riska grupā, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā nopietni tiek apgrūtināta elpošana. Līdz ar to kļuva vitāli svarīgi rehabilitāciju turpināt attālināti, izmantojot šos Mollii terapeitiskos tērpus.

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

ZIEDOT.LV SVIN LABDARĪBAS DARBA DIVDESMITGADI. 31.08.2023.

BĒRNI AR KUSTĪBU TRAUCĒJUMIEM SAŅĒMUŠI JAU 140 REHABILITĀCIJAS KURSUS. 13.03.2023.

BĒRNI AR KUSTĪBU TRAUCĒJUMIEM TURPINĀS REHABILITĀCIJU SUPERVAROŅU PROGRAMMĀ. 26.11.2021.

SUPERVAROŅU TĒRPI NODOTI PIRMAJIEM PACIENTIEM LIETOŠANAI MĀJĀS. 01.12.2020.

JAUNAS TEHNOLOĢIJAS CENTRĀ POGA PALĪDZĒS BĒRNIEM COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKĀ UN PĒC TĀS. 25.05.2020.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.