Borisa un Ināras Teterevu Fonds ir sniedzis līdzatbalstu Pastāvīgā Memoriāla izveidei. Tas atrodas pie Apvienoto Nāciju Organizācijas, un radīts verdzības un transatlantisko vergu tirdzniecības upuru piemiņas godināšanai.

Vairāk kā 15 miljoni vīriešu, sieviešu un bērnu 400 gadu garumā bija traģiskās starptautiskās vergu tirdzniecības upuri. Tā ir viena no tumšākajām ainām cilvēces vēsturē.

Katru gadu, 25. martā, Starptautiskajā verdzības un transatlantisko vergu tirdzniecības upuru piemiņas dienā ikvienam ir iespēja godināt tos, kuri cieta un mira brutālas verdzības sistēmas rokās. 

Lai radītu paliekošu vietu šo upuru godināšanai, pie Apvienoto Nāciju Organizācijas ēkas Ņujorkā tika ierīkots Pastāvīgais Memoriāls. Tā atklāšana notika 2015. gada 25. martā. Memoriāls aicina cilvēkus domāt par vergu tirdzniecības sekām un cīnīties pret rasismu un neiecietību šodien.

2011. gadā, kopā ar UNESCO, Pastāvīgā Memoriāla komiteja izsludināja metu konkursu. Saņemot 310 iesniegumus no 83 valstīm, komiteja izvēlējās haitiešu izcelsmes amerikāņu arhitekta Rodneja Leona "Atgriešanās arku".

Apmeklētāji "Atgriešanās arkā” personīgi piedzīvo tās trīs galvenos elementus. Pirmais elements - “Atzīstiet traģēdiju” - ir trīsdimensionāla karte, kas attēlo vergu tirdzniecības globālo mērogu.

Otrais elements - “Apdomājiet mantojumu” - ietver pilna auguma cilvēka figūru, aiz kuras atrodas siena ar vergu kuģa interjera attēliem. Šis elements raksturo mokošos apstākļus, kuros tika transportēti miljoniem Āfrikas cilvēku.

Pie trešā elementa - “Lai neaizmirstam” - viesi var godināt traģēdijas upuru piemiņu.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.