Sadarbības ietvaros ar Latvijas Mākslas akadēmiju Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā piešķirtas 20 LMA studentiem.
Stipendiāti 2012./2013. studiju gadā
Pirmās Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā piešķirtas 2012./2013. studiju gadā. Tās bakalaura programmā saņēma Sandra Strēle (glezniecība) un Lilita Bauģe (tekstilmāksla), bet maģistra programmā - Agita Šteinberga (tēlniecība).
Stipendiju pasniegšana fotogalerijā. 2014. gadā visas stipendiātes sekmīgi noslēdz studijas.
Sandra Strēle
Sandrai Strēlei tematiski vissaistošākā šķiet tieši ainavu glezniecība, kurā viņa panāk telpas, gaismas un gaisa nojausmu. Jaunā māksliniece uzrunā ar savu glezniecisko vērienu, lielformāta instalācijām un perfektu krāsu izjūtu, kā arī dzīvespriecīgo bezrūpību mākslā un ikdienā. Sandra Strēle stipendijas ietvaros realizējusī trīs radošos braucienus - apmeklējusi Venēcijas mākslas biennāli Itālijā, Barselonas mākslas muzejus, kā arī piedalījusies starptautiskajā meistardarbnīcā "The Wall of Europe" San Sperate, Sardīnijā, un Latvijas Mākslas akadēmijas izstādes "Chemin de fer" atklāšanas pasākumā Varšavas Mākslas akadēmijā.
Lilita Bauģe
Lilita Bauģe apliecinājusi sevi kā oriģināli domājošu un jaunus izteiksmes veidus meklējošu radošu personību. Viņas domāšanas vēriens, asprātība, āķīgums, monumentāli risinājumi tiek attīstīti trijās dimensijās un adekvātu izpausmi rod tekstilmateriālos un tehnikās, kuras palīdz idejai iemiesoties izteiksmīgos un atmiņā paliekošos veidolos. Lilita Bauģe stipendijas ietvaros realizējusī trīs radošos braucienus. Apmeklējusi Venēcijas mākslas biennāli Itālijā, Sanktpēterburgas Mākslas akadēmiju Krievijā un vienu no prestižākajiem tekstilmākslas pasākumiem Eiropā - Lodzas Mākslas triennāli.
Agita Šteinberga
Agita Šteinberga ir viena no daudzsološākajām un perspektīvākajām jaunajām tēlniecēm - talantīgi pārvalda telpiskās formas valodu, radoši un oriģināli veidojusi gan tematiskas, gan brīvas izvēles kompozīcijas - lielus telpiskus darbus pilsētvidē. Apguvusi un pārzina dažādas materiālu apstrādes tehnoloģijas, šīs iemaņas perfekti izmanto savu radošo ideju īstenošanā. Agita Šteinberga stipendijas ietvaros realizējusi divus radošos braucienus - apmeklējusi mākslas un vēstures muzejus Berlīnē (Vācija) un Reikjavīkā (Islande). Agita Šteinberga braucienos īpašu uzmanību pievērsa pilsētvidei un muzejos aplūkojamām tēlniecības un arhitektoniskajām formām.
Stipendiāti 2013./2014. studiju gadā
2013./2014. studiju gadā stipendijas iegūst maģistrante Guna Poga (funkcionālais dizains), bakalaures Elīna Brasliņa (grafika) un Elīna Sproģe (vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorija).
Stipendiju pasniegšana fotogalerijā. 2015. gadā studijas bakalaura programmā noslēdz Guna Poga (studiju noslēguma personālizstāde Kalnciema kvartālā) un Elīna Brasliņa (studiju noslēguma personālizstāde).
Guna Poga
Guna Poga ir mērķtiecīga, enerģiska studente, kura aktīvi piedalās studiju procesā un ar lielu interesi iesaistās dažādos Mākslas akadēmijas sadarbības projektos. Spilgts piemērs ir dalība Rīgas domes un Latvijas Mākslas akadēmijas kopprojektā „Ziemassvētku egļu ceļš”, kā arī Rīgas pilsētas noformējuma izveide par godu XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Guna Poga teicami plāno savu laiku, jo pagūst iesaistīties un veiksmīgi īstenot projektus, kas nav saistīti ar studiju procesu. Tas apliecina to, ka Guna Poga vēlas realizēt savas idejas ne tikai mākslas, bet arī dizaina jomā. Guna Poga stipendijas ietvaros realizējusī piecus radošos braucienus - apmeklējusi Venēcijas mākslas biennāli un Milānas mēbeļu mesi „Salone del Mobille” Itālijā, piedalījusies radošajā darbnīcā Jēkabpilī, kā arī apmeklējusi Laikmetīgo mākslas muzeju Portu (Portugāle), Barselonu (Spānija) un mākslas mesi „ARTVILNIUS'15” Lietuvā.
Elīna Brasliņa
Elīna Brasliņa ir ļoti mērķtiecīga un iekšēji motivēta studente, turklāt apveltīta ar lielām darbaspējām un dabas dotu talantu. Var teikt, ka Elīna jau no pirmās savas studiju dienas Mākslas akadēmijā kļuva ne tikai par sava kursa, bet visas nodaļas studentu neformālo līderi. Viņa pārvalda angļu, franču un arī japāņu valodu. Elīnas intelektuālais šarms izpaužas vizuālās un lingvistiskās izteiksmes saspēlē, mīlestībā pret zīmējumu un literatūru, spējā domāt, izmantojot zīmējumu dažādās izpausmēs. Jaunā māksliniece piedalās Mākslas akadēmijas studentu aktivitātēs un domā par patstāvīgiem radošiem projektiem. Elīna Brasliņa stipendijas ietvaros realizējusī trīs radošos braucienus: apmeklējusi Venēcijas mākslas biennāli Itālijā un divus gadus pēc kārtas - Boloņas bērnu grāmatu mesi (Bologna Children’s Book Fair). Radošo braucienu laikā gūsti iespaidi par jaunākajām tendencēm laikmetīgajā mākslā un bērnu grāmatu ilustrācijā.
Elīna Sproģe - topošā mākslas zinātniece sevi ir jau apliecinājusi, radoši līdzdarbojoties neskaitāmos laikmetīgās mākslas projektos, publicējoties aktuālajā interneta vietnē „Arterritory”, sadarbojoties ar kuratoriem laikmetīgo izstāžu iekārtošanā, kā arī iesaistoties Baltijas reģionā tik nozīmīgajā „Art Vilnius” mākslas mesē. Elīna Sproģe ir daudzpusīga radoša personība, kuras darbība tiek teorētiski un kvalitatīvi pamatota. Elīna Sproģe stipendijas ietvaros realizējusī trīs radošos braucienus - apmeklējusi Venēcijas arhitektūras biennāli, Londonas mākslas muzejus un intervējusi rakstnieci Sāru Torntoni, kura sarakstījusi grāmatu „Seven Days in the Art World”. Trešajā radošā brauciena laikā iepazīta Barselonas pilsēta, kura bagāta ar romānikas, gotikas, renesanses un jūgendstila mantojumu.
Stipendiāti 2014./2015. studiju gadā
Stipendijas 2014./2015. studiju gadā saņem Talita Vālodze (glezniecība), Sigita Sniegs (modes dizains) un maģistrante Līga Spunde (funkcionālais dizains). Stipendiju pasniegšana fotogalerijā.
Talita Vālodze
Talita Vālodze regulāri piedalās izstādēs un Latvijas Mākslas akadēmijas organizētos projektos. Jauno mākslinieci var raksturot kā īpaši aktīvu un enerģisku studenti. Viņas glezniecības rokrakstam piemīt spēja fiksēt smalkas izjūtas un noskaņas. Talitas Vālodzes diplomdarba gleznu personālizstāde “Mainīgais” norisinājās Kalnciema kvartāla galerijā. Savos darbos māksliniece atkāpjas no konkrētiem tēliem vai konkrētas, ierobežotas telpas attēlošanas, uzdodot jautājumu - kad neglītais pārtop par skaisto, kāpēc mēdzam lietas un vielas uzskatīt par pretīgām un kur šīs robežas izgaist? Arī izmantotie materiāli – papīrs un ogle – parāda atteikšanos no pierastās glezniecības tās tiešajā nozīmē, tomēr tie tiek lietoti gleznieciskā veidā, tādējādi izpludinot ierastās, vēsturiskās robežas. Talita Vālodze stipendijas ietvaros realizējusi vērienīgu radošo braucienu, apceļojot gluži visu Eiropu. Brauciena laikā pabūts Vācijā, Šveicē apmeklēta laikmetīgās mākslas mese „Art Basel” un apskatīta Venēcijas mākslas biennāle, kā arī Vīnes Muzeju kvartāls.
Sigita Sniegs
Sigitas Sniegs attieksme pret darbu ir neizmērojama tieksme pēc izcilības visās izpausmēs, kā arī nesavtīga sevis realizācija, lai sasniegtu jebkuru iecerēto mērķi un realizētu pat trakākās idejas tērpu kolekcijās. Sigita Sniegs stipendijas ietvaros apmeklējusi starptautisko festivālu „Pictoplazma 2015” Berlīnē (Vācija). Festivāla ietvaros viņa piedalījusies konferencē un radoši iesaistījusies visās festivāla aktivitātēs.
Līga Spunde
Par Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistrantūras studenti Līgu Spundi prof. Jānis Murovskis saka: „Viņa organiski tiecas pēc labākā, ko var sasniegt. Stipendija ir piešķirta īstajam cilvēkam.” Līga Spunde savu radošo potenciālu ir apliecinājusi ar apbalvojumiem starptautiska mēroga konkursos un grupu izstādēs.
Pārgājiens nekad nav tikai ceļā veiktā distance, tas gandrīz vienmēr ietver arī piedzīvojumu vai vismaz pārdzīvojumu. Darbs veidots domās atgriežoties notikuma vietā un laikā, lai vēlreiz dotos pārgājienā no labā uz slikto. Tādējādi virzoties cauri gadsimtiem, nonākot neeksistējošā, ainavai līdzīgā, vietā, situācijā, kurā, kā stāsta pašpalīdzības literatūra, ir viegli iepazīt savu pārinieku – dodoties pārgājienā. “Pārgājiens” ir multimediāla instalācija, kas veidota kā vienpersoniska interpretācija situācijai, kurā iesaistīti divi, un kalpo kā šīs interpretācijas makets. Līgas Spundes maģistra darba izstāde "Pārgājiens" norisinājās RIXC galerijā 09.06.2016.-22.06.2016.
Stipendiāti 2015./2016. studiju gadā
2015./2016. studiju gadā stipendijas saņēma LMA studentes Evija Šaitere (modes dizains), Kristīne Kutepova (glezniecība), Laima Ūdre (modes dizains) un Margrieta Dreiblate (vizuālā komunikācija).
Evija Šaitere
Jaunās mākslinieces interese par mitoloģiju un cilvēka dziļākajiem kultūras slāņiem transformējas cilvēka iekšējo būtību manifestējošā apģērbā. Evija ir drosmīga radošajā darbā, mērķtiecīga un spēj sevi apliecināt starptautiskos konkursos.
Kristīne Kutepova
Ja Kristīni jānosauc vienā viņu raksturojošā vārdā, šis vārds būtu “jauda”. Kristīne tiek raksturota kā aktīva, enerģiska un ideju pilnu māksliniece, kuras radošums ļauj strādāt dažādās mākslas nozarēs, kā arī aizraut apkārtējos. Studente apguvusi tekstilmākslu un pašreiz studē glezniecību, spilgti pierādot sevi arī šajā mākslas veidā.
Laima Ūdre
Laima ir personība, kas izceļas ar nopietnu, atbildīgu pieeju dotajiem uzdevumiem un izcilām darba spējām. Viņas radītās kolekcijas raksturo vērīga apkārtējo notikumu analīze. Modes dizains jaunās mākslinieces projektos ir ne tikai apģērbs, bet arī idejiska un sociāla komunikācija. Laima rada tēlus, kuros apvienojas monumentāla forma un pārdomātas detaļas. Šie formas pētījumi balstās jūtīgā sabiedrisko vibrāciju ainā.
Margrieta Griestiņa (Dreiblate)
Jaunā māksliniece savu radošo darbību saista ar vienmēr aktuālo sociālo sfēru. Margrietas radošajos projektos ir nepārprotama interese par visu, kas virmo ap viņu, par to, kas šķiet svarīgs un aktuāls ne tikai mūsdienu jaunās sabiedrības vidū. Šīs aktuālās problēmas tiek apspēlētas savdabīgi, šķiet, raugoties no ārēji viegla un neuzspiesta skatupunkta. Bet saturā darbi ir pārliecinoši, ar iekšēju emocionālu un sociālu spriedzi.
Stipendiāti 2016./2017. studiju gadā
2016. gadā bakalaura programmā stipendijas ieguva Dārta Lote Bērziņa (glezniecība) un Agate Lielpētere (grafika). Maģistra programmā - Una Mikuda (metāla dizains) un Marta Veinberga (glezniecība).
Dārta Lote Bērziņa
“Jau kopš pirmā kursa Mākslas akadēmijā Dārta Lote Bērziņa ir izcēlusies ar radošu strādāt gribu. Dārta daudz eksperimentē ar krāsu tehnoloģijām un optiskiem efektiem. Viņas radītie darbi ir gan piesātināti ar humoru, gan fetišistu asprātībām un kārtīgu porciju ironijas.”
Agate Lielpētere
“Topošās mākslinieces mācību darbi izceļas ar svaigu, it kā nedaudz rotaļīgu pieeju, kurā jaušams grafisks smalkums, telpas un kustības izjūta, kā arī nevainojams tehnisks izpildījums. Agate Lielpētere ir apliecinājusi sevi kā aktīvu radošu personību arī ārpus Mākslas akadēmijas, piedaloties izstādēs un konkursos Latvijā un ārzemēs, piemēram, akvareļglezniecības konkursā Londonā (2016).”
“Rotu dizains atšķiras no citām nozarēm ar to, ka bez radošuma, kompozīcijas, tikpat liela nozīme ir tehniskajam izpildījumam. Unu darbnīcā var satikt visbiežāk. Viņas neatlaidība atspoguļojas perfekti realizētajās rotās." Una pārstāvēja Latvijas Mākslas akadēmiju arī starptautiskā rotu izstādē “Joya Art Jewelry fair”.
Marta Veinberga
“Marta Veinberga jau ar iegūtu izglītību un karjeru citās jomās ir atnākusi uz mākslas akadēmiju un nopietni pievērsusies glezniecībai. Savu asi uztrenēto intelektu viņa meistarīgi pielieto glezniecībā nosprausto robežu paplašināšanai. Marta izmantojot arhitektūras sižetus, veido sociālkritiskus darbus par patērētāju sabiedrības lomu mūsu dzīvē.”
Stipendiāti 2017./2018. studiju gadā
Savukārt 2017./2018. studiju gadā bakalaura programmā stipendiju ieguva Krišjānis Elviks (scenogrāfija), bet maģistra programmā - Jānis Krauklis (vizuālā komunikācija) un Laura Veļa (glezniecība).
Krišjānis Elviks
Krišjānis Elviks sevi apliecinājis kā talantīgs un radošs mākslinieks, un dažu studiju gadu laikā paralēli studijām ir izveidojis vairākas scenogrāfijas izrādēm, kuras tika pamanītas un uzteiktas tieši sava vizuālā tēla dēļ. Viņa darbībai teātrī un studiju uzdevumu risinājumiem raksturīga oriģināla domāšana, asprātība un mūsdienīga pieeja. Krišjāņa idejas ir neizbēgami laikmetīgas, jo tās tiek atrastas un pielietotas kā vienīgie īstie un nepieciešamie līdzekļi izrādes vizuālā tēla veidošanā “ šeit un tagad.”
Jānis Krauklis
Jaunais mākslinieks bakalaura studiju posmā rūpīgi kopis savu māksliniecisko rokrakstu. No darba uz darbu demonstrējot savu mērķtiecīgo radošo izaugsmi, ieguvis atzinību, pārvēršot, skatītājam pierastas lietas jaunās struktūrās. Jānim raksturīgs pārsteidzoši konstruktīvs skatījums uz radošām problēmām, un ar savu pieeju materiālam un telpai, tas rezultējies atzīstamos mākslas darbos, kuri iekļaujas mūsdienu mākslas vidē.
Laura Veļa
Lauru Veļu var apbrīnot par to, ka bez ierastajām Rozentālskolas vai mākslas skolas taciņas viņa ir veiksmīgi iekļāvusies LMA topošo gleznotāju vidē. Jau beidzot bakalaura programmu, viņa radīja izcilu mākslas darbu, kas atspoguļoja sinerģiju starp analītisku domāšanu un radošo prātu. Laura Veļa studijas pabeigusi 2020. gadā.
SAISTĪTĀS ZIŅAS:
TALANTĪGIE UN DAUDZSOLOŠIE: STUDIJAS ABSOLVĒ STIPENDIĀTI MEDICĪNĀ UN MĀKSLĀ. 03.07.2020.
JAUNI VĀRDI LATVIJAS MĀKSLĀ. 02.07.2019.
PASNIEGTAS INĀRAS TETEREVAS STIPENDIJAS MĀKSLĀ. 04.10.2017.
ALEKSEJS NAUMOVS SAŅEM BORISA UN INĀRAS TETEREVU ĪPAŠO APBALVOJUMU. 04.10.2017.
BORISA UN INĀRAS TETEREVU STIPENDIJAS - TOPOŠIEM MĀKSLINIEKIEM, MEDIĶIEM UN MŪZIĶIEM. 11.09.2017.
IZSTĀDES UN MODES SKATE: MECENĀTES INĀRAS TETEREVAS STIPENDIĀTES ABSOLVĒ LMA. 16.06.2017.
PASNIEGTAS MECENĀTES INĀRAS TETEREVAS STIPENDIJAS MĀKSLĀ. 27.09.2016.
TURPINĀS PIETEIKŠANĀS BORISA UN INĀRAS TETEREVU STIPENDIJĀM MEDICĪNĀ, MĀKSLĀ UN MŪZIKĀ. 08.09.2016.
MECENĀTES INĀRAS TETEREVAS STIPENDIĀTES AR RADOŠIEM DARBIEM ABSOLVĒ LMA. 09.06.2016.