No 2015. gada līdz 2017. gadam Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbojās projektā, bagātinot LNB krājumu - ar augstvērtīgām grāmatām, katalogiem un filmām par mākslu.

Jaunieguvumu kolekcija uzsver izcilu personību lomu mākslas vēsturē un mūsdienu mākslā, sākot ar renesansi līdz 21. gadsimtam, tostarp – ietverot resursus par  laikmetīgās mākslas autoru radošo sasaisti ar vecmeistariem.

Projekta ietvaros LNB krājumi papildināti ar 570 jauniem augstvērtīgiem mākslas izdevumiem un 235 dokumentālām filmām par mākslu. 

Aicinām aplūkot tiešsaistē:

Sadarbības pirmā (2015) gada īpašais fokuss - anglosakšu grāmatniecības telpa, galvenokārt Lielbritānijas ievērojamo muzeju un mākslas institūciju publikācijas un kolekciju katalogi – “The National Gallery London”, “Tate”, “The Royal Academy of Arts”, “Victoria and Albert Museum”, pazīstamo mākslas izdevēju “Phaidon”, “Thames&Hudson” u.c. grāmatas. 

Foto: Ieva Makare

2015. gadā LNB sāka veidot arī jaunu, visus nozīmīgākos mākslas periodus aptverošu audiovizuālo materiālu kolekciju, kas ietver filmas par mākslas vēsturi un māksliniekiem. 

Sadarbības otrajā (2016) gadā uzmanība ir pievērsta Itālijas, Spānijas un Krievijas mākslai. Īpaši - Krievijas ievērojamāko muzeju un mākslas institūciju publikācijas (Puškina Tēlotājmākslas muzejs, Tretjakova galerija, Valsts Krievu muzejs, Maskavas Laikmetīgās mākslas muzejs, Laikmetīgās mākslas muzejs "Garāža"), katalogi, kā arī pētījumi par kolāžu, performanci un laikmetīgo mākslu Krievijā.

Foto: Ieva Makare

Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta jaunu, oriģinālu mākslas darbu eksponēšanu publiskajā telpā Rīgā, kam LNB jaunieguvumu kolekcijā ir veltīta  virkne publikāciju. Vēl vienu satura akcentu veido E.Vorhola ietekme uz jaunāku paaudžu māksliniekiem 21.gadsimtā. Savukārt filmu kolekcija 2016. gadā ir papildināta par Itālijas un Spānijas mākslu un māksliniekiem, kā arī Krievijas ievērojamāko muzeju un mākslas institūciju publikācijām.

Projekta trešajā (2017) gadā fokusā bija Francijas, Austrumeiropas un Ziemeļvalstu māksla. Francijas bagātais mākslas mantojums pārstāvēts ar pēdējos gados izdotām grāmatām un katalogiem par 18. un 19. gs. mākslu, atsevišķiem virzieniem, ievērojamiem mākslas klasiķiem un mūsdienu māksliniekiem, kā arī lielāko muzeju kolekciju un pēdējo gadu vērienīgāko mākslas izstāžu katalogiem.

Vairāki izdevumi piedāvā ieskatu Austrumeiropas mūsdienu mākslas procesos. Nozīmīgs papildinājums krājumam ir grāmatas un katalogi par Ziemeļvalstu mākslu. Jaunieguvumu klāstā ir arī jauni pētījumi un katalogi par Itālijas, Spānijas, Vācijas, ASV, Krievijas un citu valstu ievērojamiem mākslas klasiķiem un mūsdienu personībām, kā arī izdevumi par spilgtiem māksliniekiem, kas veidojuši starptautiski pazīstamus darbus publiskā telpā. Filmu kolekcija 2017. gadā papildināta ar 34 filmām.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

LATVIJAS NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ - IZCILU MĀKSLAS IZDEVUMU KOLEKCIJA. 28.11.2017.

NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ – MĀKSLAS IZDEVUMU JAUNIEGUVUMU IZSTĀDE. 05.01.2017.

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.