Vērienīgs Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens" ietver 16 koncertus, kuri izskan četrās koncertzālēs Latvijas reģionos.

Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas lolotā ideja ir četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos – koncertuzvedumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko – vietējo cilvēku skatupunktu. Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu, Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanās cilvēku ikdienībā, Vidzemes nacionālā stīga un simboliskā patriotisma telpa un Zemgale kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upītes.

Katrs no koncertuzvedumiem cikliski tiek izrādīts četrās Latvijas koncertzālēs - Latgales vēstniecībā "Gors", koncertzālē "Cēsis", Jelgavas Kultūras namā un Liepājas koncertzālē 'Lielais dzintars". Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veido cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi.

“Koncertu cikls "Latvijas gredzens" ir unikāla dāvana Latvijas valsts simtgadē. Sigvards Kļava apvienojis izcilas, radošas personības, aicinot drosmīgi izmantot dažādus mākslas veidus - akadēmisko mūziku, folkloru, vizuālo mākslu un video, kas papildinās skaņdarbus. Plašo programmu ieskandināsim izdziedot Latgales stāstu un noslēgsim ar Zemgales auglīgās zemes skanējumu,” pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Koncertuzvedumu ciklu ar Latgalei veltīto koncertizrādi "Rakstiem un skaņai" aizsāka Rēzeknē 2017. gada 22. aprīlī.

Tajā savijās tautas dziesma un Svētie Raksti, piedalījās etnomūziķi un priesteri, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti. Koncertizrādes pamatā - latgaliešu literāta, grāmatnieka un ievērojamākā Latgales rokraksta grāmatniecības pārstāvja Andriva Jūrdža ar roku rakstītā Kalendāra fragmenti. Sigvards Kļava par savu lolojumu uzsver: "Es nebeidzu apbrīnot mūsu nāciju, es nebeidzu apbrīnot mūsu tautu! Tās akas ir tik dziļas, tik dzīvi apliecinošs ir tas ūdens, no kura mēs spējam padzerties..."

Projekta norisei aicinām sekot vietnē www.latvijasgredzens.lv

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

NOVEMBRĪ SKAN KURZEMEI VELTĪTAIS VALSTS SIMTGADES LIELKONCERTS "PŪT, VĒJIŅI”. 06.11.2017.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.