Ar apbalvojumu "Laiks Ziedonim" izceļ tās personības, kas ar savu izcilību, degsmi, sūtību, veiksmi, stāju un savpatību iedvesmojušas labāku Latviju. Apbalvojums izveidots pēc izcilā dzejnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka Imanta Ziedoņa ierosmes. To iedibinājis Imanta Ziedoņa fonds Viegli 2014. gadā.

Laureātu cildināšanas ceremonijas notiek katra gada 3. maijā - I.Ziedoņa dzimšanas dienā. Apbalvošanas ceremonijas skatiet Latvijas Televīzijas ierakstos.

Apbalvojumu pasniedz piecās nominācijās - zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā - privātpersonām vai personu grupām, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas savā nozarē un atbilst apbalvojuma vērtībām. Apbalvojumu īstenot palīdz vizionāri - cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes.

Apbalvojums zinātnē “Taureņu uzbrukums”. Šajā nominācijā apbalvojumu pasniedz zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir vaduguns - viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.

Apbalvojums novadpētniecībā “Kedas”. Šajā nominācijā tiek pieteikti dažādu radošo profesiju pārstāvji. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē. Ar radošajām profesijām tiek saprastas gan profesijas mākslā (mūzika, teātris, glezniecība u.tml.), gan arī radošās industrijas jomās (arhitektūra, interjers, lietu dizains u.tml.).

Apbalvojums tautsaimniecībā “Zemi es mācos”. Nominācijā cildina Latvijas cilvēkus - gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes.

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”. Tajā cildina cilvēku - bāka!, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Meklē cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus.

Apbalvojums par Dzīvi literatūrā “Bize”. Nominācijā meklē savdabīgākos, aizrautīgākos un izteiksmīgākos stāstniekus, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo. Kur senvārdi, vietvārdi, dialekti, izloksnes un intonācijas ir kā greznas rotas, kas mirdz pie ikdienas valodas bieži vien pieticīgā svārka.

 

Tā, piemēram, 2017. gadā 3. maijā apbalvojumu "Laiks Ziedonim 2017" saņēma (no kreisās puses): Kārlis Agris Gross, Laura Putāne, Laima Liepiņa, Jana Kolbina un Kristaps Rikāns. Apbalvojuma iepriekšējo gadu laureātus skatiet šeit.

Foto: Margarita Germane

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

AICINA PIETEIKT PRETENDENTUS APBALVOJUMAM "LAIKS ZIEDONIM". 12.01.2018.

SĀKUSIES PRETENDENTU PIETEIKŠANA APBALVOJUMAM "LAIKS ZIEDONIM". 11.01.2017.

CILDINĀTI APBALVOJUMA "LAIKS ZIEDONIM 2016" LAUREĀTI. 03.05.2016.

UZSĀK APBALVOJUMA "LAIKS ZIEDONIM 2016" NOMINANTU PAZIŅOŠANU. 08.04.2016.

SĀKUSIES PIETEIKŠANĀS APBALVOJUMAM "LAIKS ZIEDONIM". 07.01.2016.

IZSLUDINA PIETEIKŠANOS APBALVOJUMAM "LAIKS ZIEDONIM". 06.01.2015.

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.