Programmas mērķis - sadarbībā ar skolām gādāt par labu redzi un laikus pamanīt redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, konsultējot par redzes profilaksi un nepieciešamības gadījumā izrakstot receptes briļļu vai kontaktlēcu iegādei.

Sertificēts, praktizējošs oftalmologs skolēniem sniedza bezmaksas konsultācijas. Redzes pārbaudes veica ar profesionālu mobilo aparatūru. Gadījumos, kad bija nepieciešama redzes korekcija, bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm tika nodrošinātas dāvanu kartes 45 eiro vērtībā, lai sniegtu iespēju iegādāties brilles vai kontaktlēcas, ar kuru palīdzību koriģēt redzi.

Laikā no 2013. līdz 2017. gadam redzes parbaudes veiktas 16 224 skolēniem 469 lauku skolās 102 novados. 4 005 pārbaudīto skolēnu saņēma bezmaksas receptes briļļu/lēcu iegādei.

Plašāk par rezultātiem lasiet šajā INFOGRAFIKĀ (rezultāti līdz 31.12.2017.).

Redze ir viena no spēcīgākajām cilvēka maņām. Redzes izmaiņas skolas vecuma bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ nav laikus pamanītas vai ārstētas, apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes perspektīvas darba tirgū. Svarīgi laikus pamanīt redzes izmaiņas, kā arī sniegt profesionālu padomu un palīdzību.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ laikā no 2013. līdz 2017. gadam Borisa un Ināras Teterevu fonds īstenoja programmu "Dakter, es labi redzu!"

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem ir dažādi — pārmērīga mācību slodze, dators, televizors, neprasme atpūtināt un vingrināt acis u.c. Būtisks faktors redzes veiksmīgai korekcijai ir briļļu nēsāšana. Tomēr nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei. Aplūkojiet acu vingrinājumus šeit.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.