Madrides klubs (Club de Madrid) ir pasaules lielākā līderu alianse, kurā apvienojušies vairāk nekā 110 bijušie valstu prezidenti un valdību vadītāji. Tā mērķis ir izmantot biedru pieredzi un zināšanas, lai stiprinātu demokrātiskās institūcijas pasaulē un dotu padomu politisko konfliktu risināšanā.

Patlaban to vada Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Valsts prezidente laikā no 1999. līdz 2007. gadam.

2015. gadā mecenāts Boriss Teterevs pievienojas oficiālo personu lokam (President’s Circle), kurā pēc kluba prezidenta aicinājuma darbojas filantropi, sniedz rekomendācijas Club de Madrid šodienas un nākotnes iniciatīvām un padomus pasaules valstu valdībām, atbalstot alianses mērķi mazināt nabadzību un politiskos konfliktus pasaulē.

Vardarbīgā ekstrēmisma novēršana un apkarošana. Tikšanās dalībnieki. Foto: Club de Madrid

Laikā no 2015. līdz 2017. gadam Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīja trīs iniciatīvu ieviešanu:

Next Generation Democracy. Mērķis - sagatavot reģionālas rīcības programmas (reģioni: MENA, paplašinātā Eiropa un pēcpadomju Eirāzija, Amerikas) nākamās paaudzes demokrātijai, ar kuras palīdzību iespējams virzīt lēmumu pieņemšanu demokrātisku procesu nodrošināšanai. Projektā notiek konferences un sanāksmes dažādos pasaules reģionos, sagatavojot pētījumu par demokrātijas tendencēm, praksēm un inovatīvām idejām turpmākai rīcībai, kā arī reģionālos rīcības plānus demokrātijas stiprināšanai. Plašāk lasiet šeit.

Madrid +10. Mērķis - apvienot dažādu pasaules politikas veidotāju un viedokļu līderu zināšanas, idejas, pieredzi un politisko gribu, nonākot pie Globālās vienprātības (Global Consensus) dokumenta par to, kā novērst un stāties pretī  radikalizācijai un vardarbīgam ekstrēmismam. Dokumentam ar savu parakstu var pievienoties jebkurš. Papildus norit tematiskie semināri par dialogu starp reliģijām, sieviešu lomu, izglītības nozīmi cīņā pret radikalizāciju un vardarbīgu ekstrēmismu, kā arī radikalizāciju internetā. Plašāk lasiet šeit.

2017. gadā šī Madrid +10 turpinājās 12 mēnešu projektā “Preventing Violent Extremism: Leaders Telling a Different Story”. Tā mērķis ir uzlabot nacionālo un reģionālo reakciju uz vardarbīgo ekstrēmismu, izmantojot mediju instrumentus un pierādījumos balstītus atklājumus. Projekts tiek ieviests Tunisijā, Libānā un Nigērijā. Plašāk lasiet: šeit.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.