Ikgadējā Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programma TÊTE-À-TÊTE veidota, lai sabiedrībā audzētu kvalitatīvas kultūras un mākslas patēriņu. Programmā uzsvars likts uz notikumiem, kuru īstenošana bez fonda līdzdalības Latvijā būtu sarežģīta vai pat neiespējama, savukārt atsevišķu pasākumu tiešraides padara tos pieejamus maksimāli plašam cilvēku lokam.

Pirmajā - 2013. gadā - programmas „TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS” ietvaros Rīgas izstāžu, koncertu, teātru zālēs, LNO un Rundāles pilī, kā arī tiešraidēs radio un televīzijā noritēja mākslas projekti un atklātās lekcijas, kas sasniedza vairāk nekā 75 000 interesentu.

2014. gadā TÊTE-À-TÊTE ietvaros notika vairāku filmu pirmizrādes, laikmetīgās mākslas izstādes un koncertu pirmatskaņojumi. Tāpat atzīmēja Rundāles pils restaurācijas noslēgumu, ar īpašu audio performanci pie sava darba – Mākslas muzeja Rīgas birža simbola - "Gondola" - atgriezās mākslinieks Dmitrijs Gutovs, bet mākslas festivālu noslēdza leģendārā Londonas simfoniskā orķestra koncerts Latvijas Nacionālajā operā. Festivāla notikumus papildināja pasaules atzinību guvušu mākslinieku un ekspertu publiskas sarunas. Kopumā TÊTE-À-TÊTE sasniedza vairāk nekā 250 tūkstošus interesentu – gan apmeklējot norises klātienē, gan vērojot sarunu tiešraides internetā, gan arī pārraidēs televīzijā un radio.

Mērķtiecīgā vēlme paplašināt kvalitatīvas mākslas baudītāju loku ir būtiska programmas raksturiezīme, tādēļ 2015.gadā mākslas programma TÊTE-À-TÊTE norisinājās teju divus mēnešus - no 11. septembra līdz 30. oktobrim Rīgā un Jūrmalā. Programmā tika iekļautas vairākas teātru pirmizrādes, Latvijas un Ziemeļeiropas laikmetīgās mākslas izstādes, starptautiskas konferences un lekcijas, Grammy laureātu un London Sinfonietta vienīgie koncerti Latvijā.

Arī 2016. gadā programmas ietvaros norisinājās vairāki spilgti notikumi. Tostarp Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvoja režisora Vladislava Nastavševa veidotā “Mēdeja” un režisores Allas Sigalovas iestudētā izrāde “Mīlēt”, savukārt Latvijas Televīzijas raidījumu un teātra izrāžu cikls "Teātris.zip" īpaši mākslas programmai piedāvāja Jaunā Rīgas teātra izrādes – “Oņegins. Komentāri” (režisors Alvis Hermanis) un T.Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” iestudējumu (režisore Inese Mičule). Plašāk ar 2016. gada TÊTE-À-TÊTE programmu aicinām iepazīties TÊTE-À-TÊTE mājas lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.