Dziesmu krājums LĪGO. Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums. Foto: Vitālijs Vinogradovs

 

Lai uzzinātu par izcilā Latvijas komponista, valsts himnas autora Baumaņu Kārļa dzīvi un devumu, jādodas uz viņa dzimtajiem Limbažiem. Šeit - Limbažu muzejā - jūs sagaidīs ekspozīcija “Baumaņu Kārlis un viņa laiks”.

Baumaņu Kārļa (1835 - 1905) dzīve cieši saistīta ar Limbaži novadu. Viņš dzimis Viļķenē, mācījies Limbažos, arī viņa mūža pēdējie gadi pēc atgriešanās no aktīvās dzīves Pēterburgā pavadīti Limbažos. Tolaik viņš iesaistījās mazpilsētas sabiedriskajā dzīvē, darbojoties Saviesīgajā biedrībā. Pateicoties viņa dāvinātajām grāmatām, pilsētā izveidojās pirmā publiskā bibliotēka.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu izveidotā ekspozīcija stāsta par ikdienas un saviesīgo dzīvi laikā, kad dzīves nogali šajā pilsētā pavadīja Baumaņu Kārlis. Tā izvietota Limbažu pilsmuižas ēkā - muzeja 1.stāva zālē, kurā ir pilnībā rekonstruēts 19. gadsimta otrās puses interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles un iekārtojumu.

Uz restaurētā flīģeļa tiek atskaņoti Baumaņu Kārļa sacerējumi, telpās notiek tematiskie kamerstila pasākumi, kas ir saskanīgi ar paša komponista gaitām - Limbažu mūzikas skolas audzēkņu vakari, Humora un jautrības vakari, Jautājumu un atbilžu vakari u.c.

Ekspozīcijā ir atspoguļota arī mazpilsētas daudznacionālā kultūrvide un pilsētas sadzīve gadsimtu mijā, kā arī Baumaņu Kārļa saistība ar tā laika ievērojamākām Latvijas personībām: Ausekli, Frici Brīvzemnieku, Juri Alunānu un citiem.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

HIMNAI – 100! PAR BAUMAŅU KĀRĻA DZĪVI UN DEVUMU UZZINI LIMBAŽOS. 12.06.2020.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.