Ieskandinot Valmieras Drāmas teātra simtgadi, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedzis atbalstu četru nozīmīgu Latvijas dramaturģijas klasikas jauniestudējumu tapšanai.

Pateicoties fonda atbalstam vismaz EUR 100`000,- apmērā, Valmieras teātrī 2023. un 2024. gadā top četri nozīmīgi latviešu dramaturģijas klasikas darbu jauniestudējumi, arī viens no sezonas centrālajiem notikumiem - Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā, mākslinieku Reiņa un Kristas Dzudzilo vizuālajā interpretācijā. Ar fonda atbalstu teātris iestudē vēl trīs klasiķu darbus – pēc Viļa Plūdoņa darba motīviem veidoto “Atraitnes dēlu” (režisors Viesturs Roziņš), Pāvila Rozīša “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušo dēlu” (režisors Reinis Suhanovs).

Mecenāte Ināra Tetereva: “Fonda atbalsts Latvijas dramaturģijas klasikas darbu iestudēšanai ir mūsu īpašā dāvana teātra mākslas cienītājiem Valmieras Drāmas teātra simtgadē. Esmu gandarīta, ka varam atbalstīt gan nozīmīgos sezonas jauniestudējumus, gan vienu no centrālajiem notikumiem – Raiņa izrādi “Jāzeps un viņa brāļi”. Novēlu skatītājiem gūt baudījumu. Lai Teātris mūs iedvesmo!”

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un mecenāte Ināra Tetereva parakstīja sadarbības vienošanos 2023. gada 1. augustā – svinīgajā jubilejas sezonas atklāšanā. Tā parakstīta pie mākslas objekta “Krodera ābele”, kas ir veltījums izcilajam režisoram Oļģertam Kroderam.

Mākslinieku Aivara Vilipsōna un Ivara Miķelsona mākslas objekts tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu. “Krodera ābele” tostarp iemieso ideju, ka cilvēku raksturo viņa darbi un darba augļi, tādēļ fonda un Valmieras Drāmas teātra jaunā sadarbība simboliski iesākta pie šī teātra cienītājiem būtiskā mākslas objekta.

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena: “Borisa un Ināras Teterevu fonda draudzība ar Valmieras teātri aizsākās jau 2017. gadā, kad mecenāti viesojās teātrī, un mēs sapņojām lielus plānus. 2020. gadā sadarbībā ar Krodera fondu tika piepildīts sapnis par režisora Oļģerta Krodera piemiņai veltītā mākslas objekta “Krodera ābele” izveidošanu un uzstādīšanu Valmierā. Tagad mēs sapņojam tālāk – jo tikai ar tik būtisku finansiālu atbalstu ir iespējams realizēt mākslinieciski pilnvērtīgus iestudējumus, tādus, kādus tos ir iecerējuši mākslinieki no paaudzes, kuriem tieši šobrīd ir svarīgi caur klasiku paust savu šodienas Latvijas redzējumu.”

Valmieras Drāmas teātra 2023./2024. sezonā lielākoties tiek iestudēti latviešu autoru darbi, tādējādi godinot Latvijas dramaturģijas klasiku, kā arī izceļot mūsdienu autoru jaundarbus. Sezonas vaibstus raksturo arī akcents uz vīriešu koda apzināšanu. Kopumā jauniestudējumi spoguļo vīrieti dažādās šķautnēs: vīrietis – karotājs, tēvs, dēls, sapņotājs, mīlētājs, patriots, brālības biedrs u.c. 

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

VALMIERAS TEĀTRA SIMTGADES SEZONAS PĒDĒJĀ PIRMIZRĀDE: “PAZUDUŠAIS DĒLS” NĀK PIE SKATĪTĀJIEM. 22.05.2024.

VALMIERAS PUIKĀM – PIRMIZRĀDE! 15.03.2024.

VALMIERAS TEĀTRIS ATZĪMĒ SIMTGADI UN SUMINA AIZVADĪTĀS SEZONAS LABĀKOS MĀKSLINIEKUS. 01.12.2023.

“SPĒLMAŅU NAKTS” BALVAS SADALĪTAS. VISVAIRĀK NAGLU – VALMIERAS TEĀTRIM! 24.11.2023.

VALMIERAS TEĀTRIM JAU DIVAS SIMTGADES SEZONAS PIRMIZRĀDES. 27.10.2023.

TETEREVU FONDS ATBALSTĪS ČETRUS VALMIERAS TEĀTRA SIMTGADES JAUNIESTUDĒJUMUS. 01.08.2023.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.