Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils restaurācijas darbi turpinājās no 1964. līdz 2014. gadam.

Foto: Rundāles pils muzejs

Mecenātu Teterevu ģimene atbalstu Rundāles pils muzeja atjaunotnei un darbībai sniedza kopš 1997. gada. Savukārt 2010. gada 24. maijā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi un Rundāles pils - muzejs vienojas par nozīmīgu atbalstu jau gadu desmitgades ilgušo pils restaurācijas darbu pabeigšanai. "Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma" ietvaros 2011. gadā atklāj Biljarda zāli, 2013. gadā - atklāj restaurētu hercoga 2. darba kabinetu, savukārt 2014. gadā restaurāciju noslēdz - atklāj apmeklētājiem hercoga bibliotēku un Lielo galeriju.

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina sniegt atbalstu triloģijas par Rundāles pili un tās restaurāciju, kas top muzeja ilggadējā direktora (no 1976. gada līdz 2018. gadam), mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa redakcijā.

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.