Rūpējoties par līvu (lībiešu) tautas unikālās kultūras un tradīciju saglabāšanu un turpināšanu, Borisa un Ināras Teterevu fonds kopš 2014. gada sniedz atbalstu “Līvu (lībiešu) savienības LĪVOD ĪT” darbībai. Atbalsts sekmē darbus Rīgā un reģionālajās nodaļās Kolkā, Mazirbē un Ventspilī.

2024. gadā atbalstīti Jāņu ielīgošanas svētki Mazirbē, tikšanās ar dzejniekiem, atdezjotājiem un tulkotājiem "Abi labi", tradicionālie Lībiešu svētki un citas aktivitātes.

2023. gadā atbalstītas Līvu savienības simtgades norises. Gads bija pagājis Lībiešu mantojuma zīmē, kur nozīmīgākie pasākumi bija vērienīgais Līvu savienības simtgadei veltītais koncerts aprīlī, tradicionālie Lībiešu svētki Mazirbē augustā un Lībiešu karoga 100. gadadienas svētki novembrī.

 

Ar fonda līdzfinansējumu turpināta arī lībiskās kultūrapziņas simbola - Līvu tautas nama Mazirbē - atjaunošana. Sniegts atbalsts tautas nama telpu uzlabojumiem un labiekārtojumam.

 

Par Līvu tautas namu

Līvu tautas nams svinīgi atklāts 1939. gada 6. augustā. Lai arī namu uzcēla nepilna gada laikā, tā celšanas sagatavošana bija sarežģīta un laikietilpīga, jo līdzekļu vākšanā bija jāiesaistās četrām tautām – somiem, latviešiem, igauņiem un ungāriem.

Līvu tautas namu iecerēja kā saieta un izglītības centru, un, kā minēja igauņu folklorists Oskars Loritss - “līvu tautas šūpuli”.

Plāksnes pie nama ieejas piecās valodās satur vēstījumu: “Šo namu ir lībieši cēluši ar savas tēvzemes Latvijas un ar savu radu tautu somu, igauņu un ungāru palīdzību”, vēlreiz apliecinot šo tautu vienotību un atbalstu līvu kultūras saglabāšanā.

Lībiešu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustāLībiešu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustā

 

Par lībiešu tradīcijām uzziniet lībiešu kultūras un valodas portālā, kā arī sarunā ar Līvu Savienības vadītāju Ievu Ernštreiti Latvijas radio 1 raidījumā „Kultūras rondo”.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

LĪVU SAVIENĪBA AICINA IELĪGOT MAZIRBĒ. 13.06.2024.

LĪVU MANTOJUMA GADS VAINAGOJAS AR KAROGA SVĒTKIEM. 22.11.2023.

LĪVU SVĒTKI AIZVADĪTI SIMTGADES JUBILEJAS NOSKAŅĀS. 10.08.2023.

LĪVU SAVIENĪBAI – 100! 02.04.2023.

ATJAUNO LĪVU TAUTAS NAMU MAZIRBĒ. 13.09.2017.

LĪVU ATKALSATIKŠANĀS SVĒTKI. 01.08.2017.

GADSKĀRTĒJIE LĪBIEŠU SVĒTKI MAZIRBĒ GAIDA VIESUS. 03.08.2016.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.