Rūpējoties par līvu (lībiešu) tautas unikālās kultūras un tradīciju saglabāšanu un turpināšanu, Borisa un Ināras Teterevu fonds kopš 2014. gada sniedz atbalstu “Līvu (lībiešu) savienības LĪVOD ĪT” darbībai. Atbalsts sekmē darbus Rīgā un reģionālajās nodaļās Kolkā, Mazirbē un Ventspilī.

Ar fonda atbalstu tika rīkota lībiešu izcelsmes bērnu un jauniešu vasaras nometne "Mierlinkizt", kā arī gadskārtējie lībiešu svētki un līvu karoga svētki.

 

Kopā ar partneriem sagatavota “Lībiešu gadagrāmata”, organizētas Somugru dienas Cēsīs, Rīgā un Ventspilī un citi pasākumi.

Nākamajos gados ar fonda līdzfinansējumu turpināta lībiskās kultūrapziņas simbola - Līvu tautas nama Mazirbē - atjaunošana. Sniegts atbalsts tautas nama telpu uzlabojumiem un labiekārtojumam.

 

Par Līvu tautas namu

Līvu tautas nams svinīgi atklāts 1939. gada 6. augustā. Lai arī namu uzcēla nepilna gada laikā, tā celšanas sagatavošana bija sarežģīta un laikietilpīga, jo līdzekļu vākšanā bija jāiesaistās četrām tautām – somiem, latviešiem, igauņiem un ungāriem.

Līvu tautas namu iecerēja kā saieta un izglītības centru, un, kā minēja igauņu folklorists Oskars Loritss - “līvu tautas šūpuli”.

Plāksnes pie nama ieejas piecās valodās satur vēstījumu: “Šo namu ir lībieši cēluši ar savas tēvzemes Latvijas un ar savu radu tautu somu, igauņu un ungāru palīdzību”, vēlreiz apliecinot šo tautu vienotību un atbalstu līvu kultūras saglabāšanā.

Lībiešu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustāLībiešu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustā

 

Par lībiešu tradīcijām uzziniet lībiešu kultūras un valodas portālā, kā arī sarunā ar Līvu Savienības vadītāju Ievu Ernštreiti Latvijas radio 1 raidījumā „Kultūras rondo”.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

LĪVU SAVIENĪBAI – 100! 02.04.2023.

ATJAUNO LĪVU TAUTAS NAMU MAZIRBĒ. 13.09.2017.

LĪVU ATKALSATIKŠANĀS SVĒTKI. 01.08.2017.

GADSKĀRTĒJIE LĪBIEŠU SVĒTKI MAZIRBĒ GAIDA VIESUS. 03.08.2016.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.