2014. - 2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīja divu gadu sadarbības projektu ar organizāciju Global Fairness Initiative, ieviešot programmu Centrālamerikā, maiju kopienā Solola reģionā Gvatemalā.

Projekta laikā vairāk nekā 200 Gvatemalas lauksaimnieki piedalījušies 24 apmācībās par ražas audzēšanu un dažādošanu, augļu un dārzeņu apstrādi pievienotās vērtības produktu radīšanai, izveidotas 12 sieviešu pašpalīdzības grupas, apvienojot 140 dalībnieces, 7 kopienās uzstādīti 24 ūdens pumpji un mazās pilienveida apūdeņošanas sistēmas.

Papildus ikdienas darbam notikušas vairākas produktu izstādes, tirdziņi un pieredzes apmaiņas pasākumi mazo saimniecību attīstībai. Notikuši vairāk nekā 40 semināri par tirgus pieeju, darba tiesībām, eksporta veicināšanu, sieviešu tiesībām, līderību un finanšu kārtošanu. Kopienās izveidotas vairākas krājaizdevumu sabiedrības un nodibināta saikne starp ražotājiem un lielajiem pasūtītājiem.

Iezemiešu kopienas visā Centrālamerikā jau vēsturiski ir bijuši institucionāla atstumšanas procesa upuri. Gvatemalā maiju kopienās ļoti liela daļa ir nereģistrēti lauksaimnieki un 60% no tiem iztikas līdzekļi ir ļoti ierobežoti. Statistika rāda, ka Gvatemalā 7 no 10 iezemiešu kopienu pārstāvjiem dzīvo nabadzībā. Nelīdzenā zeme un nepieejamie ceļi jau ilgstoši pastiprina vietējo iedzīvotāju atstumtību.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.