Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) gadagrāmatu tapšanai ir turpinājums fonda un LZA ilggadējai sadarbībai, kas veicina Latvijas zinātnes un valsts izaugsmi.

Rakstu autori ir Latvijas un ārvalstu zinātnieki un zinātnes politikas veidotāji, kā arī sabiedriskie darbinieki, kultūras un mākslas jomas pārstāvji. Izdevumi ir angļu valodā un tiek nosūtīti LZA sadarbības institūcijām un partneriem ārvalstīs Latvijas zinātnieku sasniegumu prezentācijai starptautiski.

2024. gada izdevuma “LAS Yearbook 2024” sastādītāji lasītājiem piedāvā rakstu kopas par nozīmīgākajiem sasniegumiem un notikumiem Latvijas un pasaules zinātnē. Tajā īpaši akcentētas trīs tēmas: humānisma un pragmatisma sadure, zinātne dzīvībai un dzīvības zinātnes, enerģētika un dabas zinātņu enerģija.

2023. gada izdevumā “LAS Yearbook 2023” pētnieki piedāvā daudzpusīgu ieskatu zinātnes sasniegumos un pētījumos, kas veikti Latvijā. Vairāku rakstu autori pievēršas jautājumiem, kas daudzos aspektos kļuvuši kritiski mūsdienu pasaules progresam un ilgtspējai, norāda uz pētniecības institūciju un kopienu nozīmi, risinot saasinājušos izaicinājumus.

Aicinām lasīt visas LZA gadagrāmatas elektroniskā formātā LZA vietnē.

 

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

LZA GADAGRĀMATA AKCENTĒ AKTUALITĀTES LATVIJAS UN PASAULES ZINĀTNĒ. 04.06.2024.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.