2012. gada 4. aprīlī Borisa un Ināras Teterevu fonds vienojas par atbalstu Latvijas Mākslas akadēmijai, parakstot sadarbības memorandu LMA izcilības centienu stiprināšanai.

Sadarbības ietvaros atbalsts sniegts:

 

Latvijas Mākslas akadēmijas balvai
Balvas mērķis ir apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina un mākslas zinātnes jomās, veicinot mākslas procesu attīstību, kā arī jaunu ideju un projektu īstenošanu.

Šo balvu pirmo reizi 2011. gadā pasniedz gleznotājai Džemmai Skulmei, mākslas vēsturniecei Laimai Slavai un gleznotājam Jānim Avotiņam. Skatiet video.

2014. gadā balvu iegūst mākslinieks, mākslas zinātnieks un Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, mākslinieki Anita Paegle un Kaspars Podnieks. Skatiet svinīgo ceremoniju fotogalerijā un video.

Savukārt 2016. gadā par balvas laureātiem kļuva gleznotāja Helēna Heinrihsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un scenogrāfs Reinis Dzudzilo. 

 

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijām mākslā

To piešķir, sākot ar 2. kursu bakalaura programmā un 1. kursu maģistrantūras programmā, un līdz studiju pabeigšanai. Katrā studiju gadā piešķir divas stipendijas bakalauriem un vienu maģistrantūras studentam.

Papildus ikmēneša naudas summai, stipendija ietver iespēju doties vienā vai vairākos mācību braucienos uz ārvalstīm un, noslēdzot studijas, rīkot personālizstādi vai veidot citu nobeiguma darbu (mākslas zinātnē). Vienas stipendijas kopējais apmērs var sasniegt EUR 9`750 (atkarībā no studiju ilguma).

Foto: LMAPirmās Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā stipendijās 2012. gadā: bakalaura programmā Sandra Strēle (glezniecība; video) un Lilita Bauģe (tekstilmāksla; video), un maģistrante Agita Šteinberga (tēlniecība; video). Stipendiju pasniegšana fotogalerijā. 2014. gadā visas stipendiātes sekmīgi noslēdz studijas.

2013. gadā stipendijas iegūst maģistrante Guna Poga (funkcionālais dizains; video), bakalaures Elīna Brasliņa (grafika; video) un Elīna Sproģe (vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorija; video). Stipendiju pasniegšana fotogalerijā. 2015. gadā studijas bakalaura programmā noslēdz Guna Poga (studiju noslēguma personālizstāde Kalnciema kvartālā) un Elīna Brasliņa (studiju noslēguma personālizstāde).

Stipendijas 2014. gadā saņem Talita Vālodze (glezniecība; video), Sigita Sniegs (modes dizains; video) un maģistrante Līga Spunde (funkcionālais dizains; video). Stipendiju pasniegšana fotogalerijā.

2015. gadā stipendijas saņēma LMA studentes Evija Šaitere (modes dizains; video), Kristīne Kutepova (glezniecība; video), Laima Ūdre (modes dizains; video) un Margrieta Dreiblate (vizuālā komunikācija; video).

2016. gadā bakalaura programmā stipendijas ieguva Dārta Lote Bērziņa (glezniecība; video) un Agate Lielpētere (grafika; video). Maģistra programmā - Una Mikuda (metāla dizains; video) un Marta Veinberga (glezniecība; video).

Savukārt 2017. gadā bakalaura programmā stipendiju ieguva Krišjānis Elviks (scenogrāfija), bet maģistra programmā - Jānis Krauklis (vizuālā komunikācija) un Laura Veļa (glezniecība).

 

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu studiju braucieniem

Tā ir iespēja Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupām pasniedzēju vadībā apmeklēt kādu studijām nepieciešamu pasākumu, izstādes, muzejus vai citu nozīmīgu notikumu Eiropā. Tā paplašinot studentu redzesloku un zināšanas par norisēs mākslas pasaulē starptautiskā mērogā.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku radošajiem braucieniem
Atbalsta mērķis ir sekmēt Latvijas Mākslas akadēmijas akadēmiskā personāla (lektoru, docentu, asociēto profesoru un profesoru) kvalifikācijas un radošās kvalitātes paaugstināšanu. Fonda atbalsts sniedz iespēju mācībspēkiem uzturēties viņu izvēlētā rezidentūrā jebkurā valstī no 2 līdz 4 nedēļām.

 

 

 

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.