Turpinot jauku tradīciju – iepriecināt un ar siltu vārdu uzmundrināt vientuļos sirmgalvjus, novadu fondi šo Ziemassvētku gaisotnē 938 senioriem 13 novados nogādā svētku pakas un ar roku darinātus apsveikumus. Vientuļie sirmgalvji ļoti gaida ciemos novadu fondu darbiniekus un brīvprātīgos.

Pavisam kopā līdz nākamajai vasarai gadskārtu un valsts svētkos šādas paciņas nonāks pie 3000 sirmgalvjiem 24 Latvijas novados. Savukārt šajā svētku nedēļā dāvanu paciņas jau saņēmuši 253 seniori Vārkavas, Aglonas un Līvānu  novados, 135 – Lielvārdes novadā, 350 – Valmierā, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados un 200 - Alūksnes un Apes novados.

Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja Valija Vaivode stāsta: “Tas patiesais prieks, ko redzam, pateicības asaras, kas nobirst, ir iemesls apvienot fonda darbinieku un 20 brīvprātīgo pūliņus, lai apciemotu vientuļos pat visattālākajos nostūros”.

“Arī sirmgalvji brīvprātīgajiem nepaliek parādā, uz fondu atnesot kādu rokdarbu un vēlot skaistus svētkus,” stāsta Alūksnes un Apes novada fonda ļaudis. Fonds šajā reizē seniorus iepriecināja arī ar koncertu Mālupes saieta namā.

Svētku paciņas gatavo un izdala Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības partneri - septiņi novadu fondi - Talsos, Alūksnē un Apē, Lielvārdē, Kandavā, Valmierā, Preiļos, Limbažos. Plašāk uzziniet infografikā.

Vismaz reizi sezonā fondi sirmgalvjiem rīko arī īpašus pasākumus, kuros savus iestudējumus rāda Ausekļa Limbažu teātris. Savukārt tiem vientuļajiem senioriem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar piedalīties pasākumos, paciņas mājās nogādā brīvprātīgie.

Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta šīs aktivitātes kopš 2013. gada. Šai laikā svētku paciņas nonākušas pie tūkstošiem senioru 24 novados un notikuši desmitiem sirmgalvjiem veltītu pasākumu.    

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.