Latvijas Televīzijas raidījums "Teātris.zip" ziemas sezonā atkal būs skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu decembrī paredzētas divas izrādes, 2016. gada janvārī piecas, bet februārī viena.

Lielāko daļu izrāžu varēs vērot vēl septiņas dienas pēc raidījuma arī www.ltv.lv, īpaši izveidotajā sadaļā "Teātris.zip".

25. decembrī plkst. 11.15 "Teātris.zip" iepriecinās mazos skatītājus ar "Dirty Deal teatro" izrādi "Blēņas un pasakas", kuru režisors Ģirts Šolis veidojis pēc Imanta Ziedoņa pasaku krājuma motīviem.

Savukārt 26. decembrī plkst.21 "Teātris.zip" aicinās pie ekrāniem lielos skatītājus, piedāvājot Evitas Sniedzes traģikomēdijas "Mākoņains, iespējams skaidrosies" iestudējumu Valmieras teātrī Oļģerta Krodera režijā.

Jauno, 2016. gadu "Teātris.zip" iesāks ar Liepājas teātra izrādi "Šikās kāzas" 2. janvārī plkst. 21.20 un Leļļu teātra "Divām Lotiņām" 3. janvārī plkst. 10.40.

Teātra izrāžu programmu janvārī turpinās viena Valmieras teātra un divas Dailes teātra izrādes.

9. janvārī plkst. 21.20 ciklā "Teātris.zip" būs skatāms režisores Indras Rogas iestudējums "Zojkina kvartira" Valmieras teātrī, 16.janvārī – Dailes teātra izrāde "Aija pēc Jaunsudrabiņa" (režisors Regnārs Vaivars), bet 30.janvārī – Dailes teātra "Amadejs" (režisors Jans Villems van den Boss).

6.februārī "Teātris.zip" nokārtos parādu, proti, rādīs Valmieras teātra izrādi "Saules pelni" (režisors Felikss Deičs), kura bija paredzēta novembra programmā, taču tās vietā bija "Spēlmaņu nakts" mūža ieguldījuma balvas laureātiem veltīts raidījums.

Sekojiet Teātris.zip jaunumiem šeit: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/teatris.zip/

Borisa un Ināras Teterevu fonda veidotā izrāžu cikla "Teātris.zip" ietvaros kopš 2012. gada Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja vērot dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes ierakstā un tiešraidēs. Paralēli Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.