Ar Latvijas novadu fondu palīdzību, valsts svētku nedēļā pie vairāk nekā 1150 sirmgalvjiem 18 pašvaldībās aizceļoja svētku pakas. Tajās – gan apsveikums, gan preces, kuras ikdienā sirmgalvjiem parasti grūti iegādāties. Jau trešo gadu šo rosību atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Svētku paku gatavošana un dalīšana vairākas reizes gadā norit fonda labdarības programmas „Maizes rieciens” ietvaros. Svētkos vientuļos sirmgalvjus sveic septiņi Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie fondi - Talsos, Alūksnē un Apē, Lielvārdē, Kandavā, Valmierā, Viduslatgalē, Limbažos. Pavisam kopā 2015/2016 sezonā svētku pakas nonāks pie 3000 sirmgalvjiem 23 Latvijas novados.

Divas reizes sezonā fondi sirmgalvjiem rīko arī īpašus pasākumus, kuros savus iestudējumus rāda Ausekļa Limbažu teātris. Piemēram, Kandavas novada iespēju fonds, līdz ar svētku paku dalīšanu, vietējos seniorus novembrī iepriecināja ar Kandavas kultūras namā notikušo Limbažu teātra izrādi "Dūdotāji”. Novembra svētkos fonds nogādāja paciņas 150 senioriem.

Savukārt svētku paciņu izdale Talsu novada fondā sākās ar Labestības brokastīm 7. novembrī. Tajās fonda aicinājumā piedalījās talsinieki, kas pārkāpuši 80 gadu slieksnim, un savus tuviniekus jau zaudējuši vai ikdienā dzīvo tālu no viņiem. Bet tiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēja piedalīties pasākumā, paciņas mājās nogādāja fonda brīvprātīgie. Pavisam šāds dāvinājums pasniegts 300 Talsu pilsētas, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu senioriem.

Lai arī novembra svētku pakas izdalītas, Alūksnes un Apes novada fonds savus seniorus iepriecinās arī 23. decembrī, ar Alūksnes skolotāju kora "Atzele" koncertu jaunajā Alūksnes Kultūras centrā. Novembrī fonds pasniedza dāvanas 200 sirmgalvjiem, bet decembrī plāno iepriecināt vēl 200 seniorus.

Līdzīgi svētku paku nogādāšanu novembrī organizēja arī Valmieras novada fonds un Limbažu fonds. Savukārt Viduslatgales pārnovadu fonds un Lielvārdes attīstības fonds svētku paciņas dalīs pirms Ziemassvētkiem un pēc Jaunā gada.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.