Svētku pakas - 18 novadu senioriem

2016. gada 17. novembris

Valsts svētku nedēļā Latvijas novadu fondi nogādā svētku pakas vairāk nekā 1500 sirmgalvjiem 18 novados. Tajās apsveikums un produkti svētku galdam, ko ikdienā senioriem grūti iegādāties pašiem.

Foto: Talsu novada fonds

Šajos svētkos dāvanu paciņas nonāk pie 200 senioriem Alūksnes un Apes novados, 150 - Kandavas novadā, 200 – Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novados, 600 – Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novados, kā arī pie 350 pensionāriem Valmieras, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados.

Pavisam kopā 2016/2017 sezonā līdz nākamai vasarai šādas pakas gadskārtu un valsts svētkos nonāks pie 3000 sirmgalvjiem 24 Latvijas novados. Tās gatavo un izdala Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie septiņi fondi - Talsos, Alūksnē un Apē, Lielvārdē, Kandavā, Valmierā, Viduslatgalē, Limbažos. Plašāk par rezultātiem uzziniet infografikā.

Talsu novada fondā svētku paciņu izdale šoruden aizsākās ar Labestības brokastīm jau 12. novembrī. “Glīti saposušies un priecīgiem smaidiem, atbalstījušies pie kāda brīvprātīgā vai vienaudža pleca, brokastu dalībnieki ik gadu ierodas, lai baudītu kopā būšanu pie kafijas tasītes, uzsmaidītu viens otram, silti paspiestu roku kaimiņam, jo tieši tas senioriem ļauj sajust, ka viņi šajā pasaulē ir vajadzīgi,” stāsta Talsu novada fonda darbinieki.

Vismaz reizi sezonā fondi sirmgalvjiem rīko arī īpašus pasākumus, kuros savus iestudējumus rāda Ausekļa Limbažu teātris. Savukārt tiem vientuļajiem senioriem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar piedalīties pasākumos, paciņas mājās nogādā brīvprātīgie.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.