Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pagaidu mājvietā “Kurtuve”, lai atzīmētu simtgades sezonas noslēgšanos. Sezona nosvinēta ar latviešu autoru jauniestudējumiem, no Raiņa “Jāzepa un viņa brāļiem” līdz Blaumaņa “Pazudušajam dēlam”. Četru darbu iestudēšana kļuvusi iespējama, pateicoties fonda finansiālajam ieguldījumam. 

“Esam pateicīgi un lepni, ka šajā sezonā ieguvām jaunus domu biedrus, kuri palīdz piepildīt lielus sapņus - Borisa un Ināras Teterevu fondu, jo viņu atbalsts palīdzēja tapt četriem sezonas jauniestudējumiem,” pauž Valmieras teātra kolektīvs. Šie jauniestudējumi ir Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” (režisore Ineses Mičule), pēc Viļa Plūdoņa darba motīviem veidotais “Atraitnes dēls” (režisors Viesturs Roziņš), pēc Pāvela Rozīša tapušie “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” (režisors Reinis Suhanovs).

Teātra direktore Evita Ašeradena: “Borisa un Ināras Teterevu fonds ļauj mums justies saprastiem, drosmīgiem un mīlētiem, jo varam atļauties to, par ko esam pārliecināti – kopt klasiku, kopt latvisko, filozofēt, būt tādiem, kā gribam – dzīves un sirds gudriem, uzrunājot gan pavisam mazos, gan spurainos, gan visus pārējos. Mēs ticam, ka tāpēc mūs mīl un atbalsta skatītāji, kuri ceļo līdzi mums visur, kur vien spēlējam savas izrādes. Un šī bija varena sezona – sākām ar Raiņa Vecās Derības stāstu, beidzām ar Blaumaņa Vecās Derības līdzību. Piepildīta, grūta, putekļu un trokšņu pilna, bet skaista sezona. Trupa kopā ar režisoriem pieņemas spēkā, partnerībā un domāšanā. Mēs esam nopelnījuši atgriešanos mājās.”

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un mecenāte Ināra Tetereva paraksta sadarbības vienošanos par atbalstu simtgades sezonai (01.08.2023). Foto: Matīss Markovskis

Noslēguma pasākumā tika sumināti aizvadītās sezonas noslogotākie aktieri. Otro gadu pēc kārtas visvairāk izrādes nospēlējusi aktrise Diāna Krista Stafecka, savukārt noslogotākais aktieris bijis Sandis Runge. Spēlētākā izrāde - sezonas sākumā Ineses Mičules iestudētā, skatītāju iemīļotā un jau atzinību ieguvusī - Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”, kas nospēlēta jau 29 reizes.

Nākamā Valmieras teātra sezona būs zīmīga ar atgriešanos savā teātra ēkā, tādēļ 2024./2025. gada sezonas iestudējumu tēma būs atgriešanās mājās un mīlestības dažādās izpausmes – no bērna sapņošanas un draudzības, pusaudžu kategorisma līdz nenovēršamai kaislībai un mīlas trīsstūriem. Un, kaut arī pirmā pirmizrāde plānota tikai oktobrī, Lielo zāli skatītāji redzēs jau 26. septembrī – ar Jāņa Znotiņa “Kurtuvē" iestudēto un nu uz Lielās skatuves pārcelto izrādi “Valmieras puikas”.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.