Ar muzikālu uzvedumu “One hundred” jeb “Viens simts” Valmieras teātra saime atzīmēja simtgadi, suminot arī aizvadītās sezonas labākos māksliniekus. Šogad gada aktierus noteica kolēģu balsojumā, savukārt sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu skatītāji ar savām balsīm izvēlējās gada izrādi.

Skatītāju balsojuma rezultāti sakrīt ar Latvijas teātra gada balvas “Spēlmaņu nakts” žūriju - pārliecinoši par aizvadītās sezonas labāko atzīta izrāde “Nelabie. Pēc Dostojevska” Elmāra Seņkova režijā. Šajā gada prestižākajā teātra notikumā Valmieras teātris ir saņēmis visvairāk balvu

Foto: Matīss Markovskis

Savukārt kolēģu balsojumā lemts, ka teātra “Gada aktrises” titulu par darbu aizvadītajā sezonā ir pelnījušas Ieva Estere Barkāne un Diāna Krista Stafecka, kura šogad ir ieguvusi arī “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā “Gada jaunā māksliniece” par Lavīnijas Menonas lomu izrādē “Sēras piestāv Elektrai”. Kungu kategorijā teātra “Gada aktiera” balvu saņēma Aksels Aizkalns un Sandis Runge. Arī Sandis šogad “Spēlmaņu nakts” ceremonijā tika apbalvots kā “Gada jaunais skatuves mākslinieks” par Pētera Verhovenska lomu izrādē “Nelabie. Pēc Dostojevska”.

Foto: Matīss Markovskis

Ar fonda atbalstu teātris šosezon iestudē četrus latviešu klasikas darbus: Pāvila Rozīša “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš), Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” (režisors Reinis Suhanovs); pie skatītājiem 5. oktobrī nāca Raiņa lugas “Jāzeps un viņa brāļi” iestudējums Ineses Mičules režijā un 27. oktobrī - pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā.

Novēlam, lai jauniestudējumi bauda tikpat lielu skatītāju mīlestību kā šogad godalgotie teātra darbi!

Ar teātra repertuāru aicinām iepazīties Valmieras teātra mājaslapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.