Uzturot intrigu par Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2016” nominantiem, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” paziņojis apbalvojuma pretendentus kategorijā zinātnē "Taureņu uzbrukums". Tuvākajās dienās Latvijas zinātnieku vārdus – Dace Dzenovska, Uldis Bojārs, Dagnija Loča, Pauls Daija, Leo Seļavo un Egils Stalidzāns – papildinās izcilnieki pārējās četrās nominācijās – novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā.

Kopš apbalvojuma izveides laureātus ar naudas balvu 3000 eiro apmērā atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi. Laureātus tradicionāli paziņos Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā 3. maijā  cildināšanas ceremonijā Dzintaru koncertzālē.

Šogad apbalvojumam Latvijas iedzīvotāji pieteikuši vairāk nekā 170 pretendentu.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās.

Plašāk par apbalvojumu lasiet vietnē www.laiksziedonim.lv

Par fonda “Viegli” izveidošanos un tā personībām, sevi un attiecībām ar Imantu Ziedoni Latvijas radio 1 raidījumā “Monopols” stāsta aktrise Ausma Ziedone-Kantāne.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.