Lai stiprinātu Latvijas zinātnieku un mediķu cīņu pret COVID-19 izraisošo SARS-CoV-2 vīrusu, Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris 50 tūkstošus eiro koronvīrusa izpētei. Ar šo atbalstu Rīgas Stradiņa universitāte īstenos pētījumu “COVID-19 infekcijas patoģenēzes paradigmas kontekstā ar citokīnu profiliem dinamikā, pacientiem ar atšķirīgu slimības smagumu”.

“Manam vīram vienmēr bijis svarīgi, lai mūsu darbība padarītu pasauli par nedaudz labāku vietu. Šodien, kad pandēmija skar pilnīgi ikvienu, ir pašsaprotami, ka Fonds arī sniedz savu artavu cīņai pret bīstamo vīrusu. Boriss bija ārsts, un Rīgas Stradiņa universitāte bija viņa augstskola. Boriss veltījis daudz tās izaugsmes veicināšanai, un viņš būtu lepns, zinot, ka tur tiek meklēti līdzekļi, kā pasargāt Latvijas mediķus un iedzīvotājus no šī koronvīrusa. Esmu pārliecināta, ka arī Latvijas zinātnieki un mediķi spēj dot būtisku ieguldījumu vīrusa nāvējošās ietekmes ierobežošanai, tāpēc uzskatu par mūsu pienākumu viņus atbalstīt. Mums visiem kopā ir jāatrod veids, kā savaldīt šo vīrusu,” norāda mecenāte Ināra Tetereva.

Pētījumā “COVID-19 infekcijas patoģenēzes paradigmas kontekstā ar citokīnu profiliem dinamikā, pacientiem ar atšķirīgu slimības smagumu”, izmantojot kvalitatīvi ievāktu COVID-19 pacientu materiālu, noteiks cilvēka imunoloģiskos, ģenētiskos un vides faktorus, kas ietekmē SARS-CoV-2 izraisītās COVID-19 klīniskās izpausmes. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu prognozēt slimības gaitu dažāda riska grupu pacientiem, un rezultāti varēs tikt izmantoti, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu. Pacientu materiāls tiks uzglabāts Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, vadošajām Latvijas slimnīcām un citām zinātniskajām institūcijām izveidoto pacientu materiāla biobanku varēs izmantot Latvijā noteikto vīrusa mutāciju tālākai izpētei un citiem COVID-19 nākotnes pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

Fonds atbalstījis Rīgas Stradiņa universitāti kopš savas darbības pirmsākumiem. Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris dažādas stipendijas universitātes studentiem un pasniedzējiem - Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā līdz šim piešķirta jau 23 studentiem, savukārt studiju kursu modernizācijai kopumā piešķirta 91 mērķstipendija docētājiem, un atbalstīti citi projekti.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.