Valmieras Drāmas teātris atklāj simtgades sezonu. Tās garumā teātris iestudēs latviešu autoru darbus, tādējādi godinot Latvijas dramaturģijas klasiku, kā arī izceļot mūsdienu darbus. Četri nozīmīgi jauniestudējumi taps, pateicoties būtiskam Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam.

Teātra sezonas atklāšanā Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un mecenāte Ināra Tetereva parakstīja Valmieras teātra sadarbības vienošanos ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Pateicoties fonda atbalstam vismaz EUR 100`000,- apmērā, Valmieras teātrī 2023. un 2024. gadā taps četri nozīmīgi latviešu dramaturģijas klasikas darbu jauniestudējumi, arī viens no sezonas centrālajiem notikumiem - Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā, mākslinieku Reiņa un Kristas Dzudzilo vizuālajā interpretācijā. Tas pirmizrādi piedzīvos jau 5. oktobrī.

Teātra direktore Evita Ašeradena un mecenāte Ināra Tetereva paraksta sadarbības vienošanos. Foto: Matīss Markovskis

Ar fonda atbalstu tiks iestudēti vēl trīs klasiķu darbi – pēc Viļa Plūdoņa darba motīviem veidotais “Atraitnes dēls” (režisors Viesturs Roziņš), Pāvila Rozīša “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” (režisors Reinis Suhanovs).

Mecenāte Ināra Tetereva: “Fonda atbalsts Latvijas dramaturģijas klasikas darbu iestudēšanai ir mūsu īpašā dāvana teātra mākslas cienītājiem Valmieras Drāmas teātra simtgadē. Esmu gandarīta, ka varam atbalstīt gan nozīmīgos sezonas jauniestudējumus, gan vienu no centrālajiem notikumiem – Raiņa izrādi “Jāzeps un viņa brāļi”. Novēlu skatītājiem gūt baudījumu. Lai Teātris mūs iedvesmo!”

Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena: “Borisa un Ināras Teterevu fonda draudzība ar Valmieras teātri aizsākās jau 2017. gadā, kad mecenāti viesojās teātrī, un mēs sapņojām lielus plānus. 2020. gadā sadarbībā ar Krodera fondu tika piepildīts sapnis par režisora Oļģerta Krodera piemiņai veltītā mākslas objekta “Krodera ābele” izveidošanu un uzstādīšanu Valmierā. Tagad mēs sapņojam tālāk – jo tikai ar tik būtisku finansiālu atbalstu ir iespējams realizēt mākslinieciski pilnvērtīgus iestudējumus, tādus, kādus tos ir iecerējuši mākslinieki no paaudzes, kuriem tieši šobrīd ir svarīgi caur klasiku paust savu šodienas Latvijas redzējumu.”

Sadarbības vienošanās parakstīta pie mākslas objekta “Krodera ābele”, kas ir veltījums izcilajam režisoram Oļģertam Kroderam. Mākslinieku Aivara Vilipsōna un Ivara Miķelsona mākslas objekts tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu. “Krodera ābele” tostarp iemieso ideju, ka cilvēku raksturo viņa darbi un darba augļi, tādēļ fonda un Valmieras Drāmas teātra jaunā sadarbība simboliski iesākta pie šī teātra cienītājiem būtiskā mākslas objekta.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.