Latvijas Televīzijas raidījumu cikls “Teātris.zip” sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu turpina īstenot līdz šim nebijušu ieceri – īpašā izlasē internetā iepazīstināt skatītājus ar teātra vēsturi atspoguļojošām izrādēm. Tajā izrādes ir pieejamas neierobežotu laiku, atšķirībā no jau ierastās iespējas ēterā redzētās izrādes skatīties nedēļu.

“Teātris.zip” šo projektu iecerēja, lai padarītu teātra mākslu pieejamu vēl plašākai auditorijai. Tajā tiek iekļauti visīstākie latviešu teātra dārgumi. Taču papildus izrādēm skatītāji šajā izlasē var iepazīties gan ar atzītu teātra kritiķu vērtējumiem, gan ar izrāžu aprakstiem, gan ar īpašajiem no LTV arhīviem veidotajiem video materiāliem par teātri un tā māksliniekiem.

Īpašo izlasi “Teātris.zip” iesāka, jo auditorija pauda interesi par izrāžu skatīšanos interneta vidē. Tādēļ 2015. gada oktobrī pie skatītājiem nāca pirmais virtuālās izrāžu bibliotēkas ieraksts - leģendārais Paula Putniņa lugas “Ar būdu uz baznīcu” iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī 1987. gadā Edmunda Freiberga režijā.

Raidījumu cikla "Teātris.zip" īpašo teātra izrāžu izlasi aicinām skatīties šeit.

Šis projekts papildina jau izveidojušos sadarbību starp raidījumu un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Kopš 2012. gada rudens "Teātris.zip" sezonās skatītājiem ir bijusi iespēja vērot jau 144 dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes ierakstā un tiešraidēs. Paralēli Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru 110 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.