Vēl līdz 2. novembrim plkst. 21:40 raidījumu un izrāžu cikla “Teātris.zip” mājaslapā var redzēt M. Čehova Rīgas Krievu teātra hītu – izrādi par tango karali Oskaru Stroku “Tango ar Stroku”. Šī ir viena no 10 izrādēm, ka tapusi Borisa un Ināras Teterevu fonda un šī teātra sadarbībā.

Izrādi var noskatīties, klikšķinot uz saites: https://ej.uz/TeatrisZip_TangoArStroku 

Izrāde Igora Koņajeva režijā ir skatītāju ļoti iemīļota. Tā pirmo reizi pie auditorijas nāca 2012. gadā un izrādēs klātienē pulcējusi jau vairāk nekā 70 000 skatītāju. Izrāde joprojām ir teātra repertuārā un turpina baudīt skatītāju atzinību.

Jakovs Rafalsons un Veronika Plotņikova izrādē "Tango ar Stroku". Foto: Aigars Altenbergs.

Izrādē ir gandrīz 20 vokāli horeogrāfisku numuru, kurus izpilda gan profesionāli dejotāji, gan iemīļoti Krievu teātra aktieri. Piemēram, Veronika Plotņikova (viņa spēlē Stroka sievu), gan vietējais krievu šansonu dziedātājs Jevgēņijs Šurs un viesaktieris Rihards Lepers. Oskara Stroka lomā – Jakovs Rafalsons.

Borisa un Ināras Teterevu fonda un M. Čehova Rīgas Krievu teātra sadarbība sākās ar iestudējumu "Divpadsmitā nakts" 2010. gadā. Tam sekoja skatītāju favorīts - iestudējums "Tango ar Stroku" (2012), "Līgavaiņi" (2013), "Kunga komediants" (2013), "Hanuma" (2014), "Spoks no Kentervilas" (2016), "Mēdeja" (2016), "Mīlēt" (2016), "Karalis Līrs" (2017) un Latvijas valsts simtgadei iestudētais - “Maģijas atslēgas” (2018).

Aicinām aplūkot infografiku par teātra un fonda sadarbību astoņos gados (rezultāti līdz 31.12.2018.): https://ej.uz/RKTinfografika.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.