Latvijas Televīzija sāk jaunu teātra sezonu. Tās lielais jaunums ir izrādes bērniem - astoņus sestdienas rītus bērnus priecēs gan Leļļu teātris, gan visu Latvijas teātru mākslinieki. Savukārt pieaugušie varēs izbaudīt labāko un skatītāju iecienītāko teātra izrāžu demonstrējumus.

Sestdienu rītos kopā ar raidījuma „Kas te? Es te?” bērnu iemīļoto varoni Lupi mazie skatītāji dosies ceļojumā, lai saprastu, kas ir teātris, lai ielūkotos tā aizkulisēs un vērotu aktieru pārvērtības. 10. septembrī plkst. 11:05 Lupe bērnus ievedīs Leļļu teātra darbnīcās, kurās leļļu meistari rādīs, kā piedzimst Pifs un citi varoņi.

Pēc raidījuma būs skatāma Leļļu teātra zelta fonda izrāde “Un atkal Pifs”. Tajā netrūkst smieklu un asprātību par labsirdīgā sunīša Pifa un runča Herkulesa attiecībām, bet Raimonda Paula mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti ikvienu padarīs priecīgu un gribošu dziedāt līdzi.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pagājušajā sezonā LTV ierakstītas “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes. Daļu no tām Teātris.zip rādīs visas sezonas garumā. Pieaugušie 10. septembra vakarā plkst. 21:25 varēs noskatīties Dailes teātra izrādi “M.Butterfly”.

Kopš 2012. gada rudens Teātris.zip sezonās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu skatītājiem ir bijusi iespēja vērot 121 dažādu laiku Latvijas teātru labāko izrādi ierakstā un tiešraidēs. Paralēli Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru 84 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm. Uzziniet vairāk INFOGRAFIKĀ.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.