Pie Latvijas Televīzijas skatītājiem septembrī atgriežas teātra baudītāju iemīļotais raidījums un izrāžu cikls “Teātris.zip”. Kopš 2012. gada ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu skatītājiem bijusi iespēja noskatīties jau 178 cikla izrādes, bet šoruden – no 7. septembra līdz 26. oktobrim – tām piepulcēsies vēl deviņas. Šos pēdējo gadu labākos iestudējumus būs iespējams noskatīties televīzijas ēterā un nedēļu pēc tam arī Replay.lv arhīvā.

Ciklu 7. septembrī plkst. 10.30 LTV1 ar Valmieras teātra izrādi “Maija un Paija” uzsāks “Teātris.zip bērniem”. Pirms izrādes lelle Lupe kopā ar mākslinieku Artūru Blušu un bērniem mēģinās domāt par ļauno un labo, kā arī zīmējumā attēlot abas pasakas varones – gan Maiju, gan Paiju. Galveno lomu izrādē atveido Elīna Vāne.

Fragments no izrādes "Maija un Paija". Foto: Valmieras Drāmas teātris

Savukārt tās pašas dienas vakarā plkst. 21.25 televīzijas pirmizrādi piedzīvos Valmieras teātra iestudējums “80 dienās apkārt zemeslodei”, kas ir režisora Viestura Roziņa interpretācija par Žila Verna pasaulslaveno dēku romānu. Pirms izrādes režisoru un aktierus – Klintu Reinholdi un Mārtiņu Liepu – par ceļošanas pieredzi un pašu izrādi iztaujās Ojārs Rubenis.

14. septembrī plkst. 21.25 LTV1 tiks rādīta Robēra Tomā ģimenes traģikomēdija ar detektīvintrigu – “8 mīlošas sievietes” Dž. Dž. Džilindžera režijā (pēc šī materiāla tapa arī franču režisora Fransuā Ozona leģendārā filma). Uz sarunu ar Ojāru Rubeni pirms izrādes piekritušas trīs no “mīlošajām” – Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un Dārta Daneviča.

21. septembrī plkst.21.25 pie LTV1 skatītājiem nonāks dramaturģes Agneses Rutkēvičas versija par vienu no smeldzīgākajiem latviešu autoru mīlas stāstiem – pēc Rūdolfa Blaumaņa motīviem veidotā Daugavpils teātra izrāde "Purva bridējs (i)". Pirms šīs izrādes ar Ojāru Rubeni tiksies Kristīne – Zanda Mankopa – un viņas izrādes mamma – aktrise Kristīne Veinšteina.

Fragments no izrādes "80 dienās apkārt zemeslodei". Foto: Valmieras Drāmas teātris

Savukārt 28. septembrī "Teātris.zip" rādīs Nacionālā teātra iestudējumu par mātes un dēla samežģītajām attiecībām – “Zilā”. Izrāde ir jaunā režisora Toma Treiņa diplomdarbs, un viņš arī būs viens no Ojāra Rubeņa sarunas viesiem. Viņam pievienosies dramaturga Gunāra Priedes eksperte, teātra zinātniece Ieva Struka un galvenās lomas atveidotājs Kaspars Aniņš.

Oktobrī ciklā “Teātris.zip” LTV1 skatītājiem būs iespēja noskatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi “Nora” Māras Ķimeles režijā, Indras Rogas iestudēto “Klūgu mūku” (pēc Ingas Ābeles apjomīgā, Literatūras gada balvu saņēmušā romāna par latgaliešu priesteri un politiķi Franci Trasūnu), Liepājas teātrī tapušo izrādi “Piafa” par leģendāro franču dziedātāju Lauras Grozas-Ķiberes versijā ar izcilu Agneses Jēkabsones tēlojumu titullomā, bet LTV7 26. oktobrī plkst. 21.20 skatītājiem piedāvās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra versiju par ne mazāk izcilo un populāro mūziķi Oskaru Stroku – Igora Koņajeva iestudēto “Tango ar Stroku”.

Izrāžu un raidījumu cikla “Teātris.zip” komanda ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu šoruden arī ierakstīs septiņas jaunas izrādes gan Rīgā – Latvijas Nacionālajā un Jaunajā Rīgas teātrī, gan Daugavpils un Valmieras teātros.

Kopš 2012. gada rudens cikla ietvaros LTV1 un LTV7 pārraidītas kopumā 178 izrādes – 125 vakara izrādes kopā ar raidījumu “Teātris.zip” un 53 dienas izrādes no teātriem visā Latvijā. Ierakstītas 138 Rīgas un reģionu teātru izrādes. Visbiežāk ierakstītas un pārraidītas Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra izrādes. Tiem seko Valmieras un Jaunais Rīgas teātris. Vairāk - infografikā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.