Latvijas Televīzijas raidījums Teātris.zip Jāņu vakarā noslēdza sezonu ar Nacionālā teātra izrādi „Skroderdienas Silmačos”, kas tika izrādīta Druvienā. Tā vēl šajās dienās – septiņas dienas pēc izrādes – ir skatāma raidījuma vietnē

Raidījums piedāvā vienreizēju un vēsturisku notikumu – būt klāt Druvienā, īsto Silmaču vietās, kur tāpat kā pirms 30 gadiem Nacionālais, toreiz Drāmas teātris, izrādīja Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”, šoreiz – režisores Indras Rogas versijā.

Gulbenieši un druvēnieši šim vērienīgajam pasākumam gatavojušies jau no agra pavasara, būvējot skatuvi jaunajai Silmaču dekorācijai, kopjot vidi, bet jo īpaši gaidot aktierus, kuri jau 4.jūnijā mēģināja brīvā dabā ar koru, dejotāju un pat mājlopu piedalīšanos. Līdzīgi kā pirms 30 gadiem režisora A. Jaunušana vadībā.

Kļuvis kuplāks arī Teātris.zip īpašo izrāžu arhīvs – tagad tajā arī Nacionālā teātra Skroderdienu 1987.gada ieraksts, ar kuru Teātris.zip noslēdza savu pirmo sezonu 2013.gada jūnijā. Šajā īpašajā izlasē izrādes pieejamas neierobežotu laiku, atšķirībā no jau ierastās iespējas ēterā redzētās izrādes skatīties nedēļu.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu kopš 2012. gada rudens Teātris.zip sezonās Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja vērot 113 dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes ierakstā un tiešraidēs. Projekta ietvaros Latvijas Televīzija veikusi Rīgas un reģionu teātru 84 labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm.

Teātris.zip turpinājums sekos - 2016/2017 sezonā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.