Raidījumu cikls "Teātris.zip" turpina iemūžināt Latvijas teātru izrādes. Augustā ierakstītas divas izcilas un Spēlmaņu nakts balvas ieguvušās izrādes - Latvijas Nacionālā teātra iestudētā Raiņa luga “Pūt, vējiņi!” un Valmieras Drāmas teātra izrāde par futbolu “Uzvara ir mirklis”.

Kopš 2012. gada LTV un raidījumu cikls “Teātris.zip” ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ierakstīja jau 179 Rīgas un reģionu teātru labākās un skatītāju iecienītākās izrādes to pārraidīšanai nākotnē.

Jau tuvākajās sezonās teātra mīļotāji varēs baudīt Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Pūt, vējiņi!” ierakstu.

Izrādē skan  Imanta Kalniņa leģendārā kinomūzika Liepājas simfoniskā orķestra izpildījumā. Uz skatuves aktieri iemieso savu varoņu likteņus, izspēlē Raiņa lugu kā kanonu.

Krāšņais Raiņa lugas iestudējums ir saņēmis Latvijas radio un televīzijas balvu “Kilograms kultūras 2018” kategorijā “Teātris” un virkni “Spēlmaņu nakts” 2018./2019. balvu - GRAND PRIX, Gada lielās formas izrāde, Gada režisors (Elmārs Seņkovs), Gada scenogrāfe (Monika Pormale), Gada aktrise otrā plāna lomā (Lolita Cauka), Gada jaunais skatuves mākslinieks (Jēkabs Reinis), Gada gaismu mākslinieks (Oskars Pauliņš), Gada kustību mākslinieki (Jānis Purviņš, Agate Bankava).

Savukārt Valmieras Drāmas teātra iestudējums “Uzvara ir mirklis” pirmizrādi piedzīvojis 2020. gadā. Izrāde saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvas Gada režisors (Valters Sīlis) un Gada kustību māksliniece (Kristīne Brīniņa).

Teātra mīļotāji izrādi klātienē var vērot Valmierā, sporta laukumā, jo šī izrāde ir par futbolu. Tā stāsta par spēli Stambulā 2003. gada 19. novembrī, kad Latvijas un Turcijas futbola izlašu futbola mačs rezultējās 2:2. Šis neizšķirts, iespējams, ir lielākā uzvara Latvijas futbola vēsturē, jo pateicoties tam, pirmoreiz bija iespējams nokļūt 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā.

Nākamās raidījuma sezonas gaidot, aicinām ielūkoties "Teātris.zip" īpašajā izrāžu izlasē internetā. Tā veidota, lai padarītu teātra mākslu pieejamu vēl plašākai auditorijai, un tajā esošās izrādes ir skatāmas pastāvīgi, bez laika ierobežojuma.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.