24. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstāko apbalvojumu – Lielo medaļu un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro katram - saņēma LZA īstenais loceklis Tālavs Jundzis un LZA goda doktors Romans Lācis.

LZA prezidents Ojārs Spārītis, uzrunājot LZA Lielās medaļas laureātus, uzsvēra: “Nu jau vairākus gadus Lielās medaļas pielikumā ir arī iepriecinoša naudas balva, kuras piešķīrēji - Borisa un Ināras Teterevu fonds - ir bijuši sekmīgi uzņēmējdarbībā un filantropiskā pašaizliedzībā atbalsta sociālos projektus, medicīnu, augstāko izglītību, kultūru, Rundāles pils restaurāciju, teātri un mākslu, un arī Latvijas zinātni.”

Sveicot akadēmiķus ar LZA Lielās medaļas saņemšanu, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi pauž: “Ar cieņu un pateicību sekojam līdzi izcilajiem sasniegumiem zinātnē. Laureātu ieguldījumam, kalpojot sabiedrības labā, ir ilgtermiņa vērtība. Lielā medaļa ir pelnīta un patiesa atzinība par viņu veikumu!”

Akadēmiķim Dr.habil.sc.pol., Dr.iur. Tālavam Jundzim LZA Lielā medaļa piešķirta par pētījumiem Latvijas neatkarības atjaunošanas vēsturē. Savukārt Dr.habil.med. Romans Lācis apbalvots par nozīmīgu ieguldījumu sirds ķirurģijas attīstībā Latvijā. Plašāk lasiet šeit.

Pērn Lielo medaļu un naudas balvas saņēma akadēmiķi Dr.biol. Arvīds Barševskis un Dr.habil.phys. Andris Šternbergs. 2014. gadā par LZA Lielās medaļas laureātiem un pirmajiem Borisa un Ināras Teterevu fonda naudas balvu īpašniekiem kļuva akadēmiķis Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis un LZA ārzemju locekle Dr.habil.chem. Regīna Žuka.  

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.