Dzintaru koncertzāles 2017. gada sezonas atklāšanas koncertā ieskandināts jaunais “Steinway & Sons” koncertflīģelis. Tā iegādi līdzfinansēja Borisa un Ināras Teterevu fonds. Koncertflīģelis paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šis bija vienīgais koncerts, kurā jaunais koncertflīģelis skanēja uz Lielās zāles skatuves.

2. jūnija vakarā uz skatuves pulcējās izcili mākslinieki - Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, pianisti Vestards Šimkus un Harijs Bašs, dziedātāja Dināra Rudāne, jaunais un talantīgais pianists Andrejs Feldmanis, kā arī Jūrmalas festivāla orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis sacīja: “Man ir patiess prieks, ar šo skaisto koncertu atklāt Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu, kurā mūs priecēs izcili mākslinieki no visas pasaules! Kopš vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā tās darbība ieguvusi vēl nebijušu vērienu. Mūziķi to pamatoti uzskata par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm, un tādēļ arī tās aprīkojumam jāatbilst visaugstākajiem standartiem. Turpmāk koncertzāles arsenālā būs divi “Steinway” koncertflīģeļi. Vienu izmantos vasaras koncertiem ārā, bet otru – tikai vēsturiskajā slēgtajā zālē. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstam, šis mūsu sen lolotais sapnis nu ir piepildījies!”

Jaunā “Steinway & Sons” koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības ar Dzintaru koncertzāli. Tā iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.