VI Starptautiskā Jurjānu Andreja metāla pūšaminstrumentālistu konkursa fināla cīņā pirmo vietu ieguva tubists Danielius Patrikas Kišūnas no Lietuvas, otro - trombonists Jaroslaw Meisner no Polijas un trešo – trompetists Marc Zwingelberg no Vācijas. Laureāti līdz ar žūrijas atzinību saņēma vērienīgas Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmijas.

Pirmās vietas ieguvējs tubists Danielius Patrikas Kišūnas

I vietas ieguvējs saņēma 3 000 eiro lielu fonda naudas balvu, II vietas ieguvējs – 2 000 eiro, savukārt III vieta ieguva 1 000 eiro.

Konkurss norisinājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā no 10. marta līdz 17. martam. Fināla cīņā seši noslēguma kārtas dalībnieki, tostarp viens no Latvijas, uzstājās kopā ar orķestri “Rīga” un diriģentu Valdi Butānu. Konkursantu atskaņojumā varēja dzirdēt R.Štrausa, R.Bredšova, L.Grendala un D.Burguā koncertus soloinstrumentiem.

Pieteikumus dalībai konkursā iesniedza teju 100 metālpūšaminstrumentu spēlētāji. Atlasi izturēja 54: 18 mežradznieki (4 no Latvijas), 6 trompetisti (2 no Latvijas), 14 trombonisti (1 no Latvijas), 8 eifonisti (3 no Latvijas), 8 tubisti (1 no Latvijas). Konkursantu vecums – līdz 30 gadiem.

Līdzās Latvijas jaunajiem mūziķiem konkursam pieteicās mūziķi no Igaunijas, Japānas, Krievijas, Korejas, Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas.

Šī bija VI Starptautiskā Jurjānu Andreja pūšaminstrumentālistu konkursa otrā daļa. Pērnā gada rudenī ar vēl nebijušu vērienu notika konkursa pirmā daļa, kurā sacentās koka pūšaminstrumentālisti. 

Plašāk par konkursu aicinām uzzināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mājas lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.