Pērnā gada rudenī ar vēl nebijušu vērienu notika VI Jurjānu Andreja starptautiskā pūšaminstrumentālistu konkursa pirmā daļa. Bet jau martā aicinām sekot konkursa otrās daļas norisei. Tajā sacentīsies 54 jaunie mūziķi, no kuriem 11 pārstāvēs Latviju.

Konkursu ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Tas noritēs trijās kārtās no 10. līdz 17. martam. Labākos no labākajiem noteiks profesionālā žūrija, un laureāti saņems arī vērienīgas mecenātu balvas. Tā 1. vietas ieguvējs saņems 3000 eiro lielu prēmiju, 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro, savukārt 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro.

Pieteikumus iesniedza teju 100 metālpūšaminstrumentu spēlētāji. Atlasi izturēja 54: 18 mežradznieki (4 no Latvijas), 6 trompetisti (2 no Latvijas), 14 trombonisti (1 no Latvijas), 8 eifonisti (3 no Latvijas), 8 tubisti (1 no Latvijas). Konkursantu vecums – līdz 30 gadiem.

Līdzās Latvijas jaunajiem mūziķiem konkursam pieteikušies pārstāvji no Igaunijas, Japānas, Krievijas, Korejas, Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas.

Konkursa norisei aicinām sekot līdzi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mājas lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.